Neděle 25. února 2018
svátek má Liliana, zítra Dorota
  NOVÉ PŘÍBĚHY

  PAN TAU SE VRACÍ! Chystá se natáčení nových dílů!

  16.05.2017 14:15 / celebrity google+ twitter facebook

  Milovníci unikátního kdysi i ve světě populárního seriálu Pan Tau se mají na co těšit. Chystá se totiž natáčení pokračování kultovních příběhů pána s buřinkou, který nemluví a který je “chvilku malej a chvilku zase velkej”!

  Pan Tau lupa
  ČT začne jako koproducent natáčet nových 52 dílů o Panu Tau! | Archiv ČT

  Hlavní představitel Pana Tau, herec Otto Šimánek, zemřel v roce 1992 na rakovinu. To on dal panáčkovi s buřinkou život. Teď by měly být seriál a dva celovečerní filmy nově obsazené.

   

  Po čtyřicetileté odmlce se totiž opět chystá natáčení seriálu Pan Tau. Půjde o 52 dílů seriálu a dva celovečerní filmy, na které koupila práva německá společnost Caligari. Na projektu by se měla podílet i Česká televize. Není ale zatím jasné, jak přesně.  

  Na jaře příštího roku začne natáčení nových 52 dílů seriálu Pan Tau!
   

   

  „Jednání probíhají a do léta by mělo být víceméně jasno,“ potvrdil ředitel vývoje ČT Jan Maxa pro ihned.cz.

   

  Společnost Caligari se zatím k seriálu vyjadřovat nechce. Ovšem už prosákly informace, že natáčení by mělo začít na jaře příštího roku. První díl nové série by se měl objevit v televizi v roce 2020, film by se měl dostat do kin ještě o rok dříve.

   

  Co jste o Otto Šimánkovi nevěděli:

  Otto Šimánek se narodil 28. dubna 1925 v Třešti, doslova na pultě lékárny. Žil v domě v nedalekých Stájištích, který byl dokocne před časem na prodej. Vyučil se elektrotechnice, pak naštěstí zběhl k divadlu. Už v roce 1958 se stal členem Městských divadel pražských, což obnášelo pravidelné hraní v souborovém divadle a ohromující šíři záběru rolí. Zajímavostí je, že za války jeho maminka zachránila zvon z malé zvoničky ve Stájištích. Díky ní se po válce vrátil na původní místo a je tam dodnes! 

   

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...