Úterý 14. srpna 2018
svátek má Alan, zítra Hana

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  NEDĚLNÍ ROZHOVOR

  RADIM SCHWAB: Mé vždy vyprodané koncerty jsou 'mým výrobním tajemstvím'

  14.05.2017 11:55 / celebrity google+ twitter facebook

  Radim Schwab je oficiálně nejvyšším českým zpěvákem, dokonce evidovaným v České knize rekordů. Je zřejmě jediným ve svém oboru s takovým hlasem. Kromě rolí Fantoma opery a krále Šalamouna v muzikálu Sibyla má za sebou celou řadu rolí i v klasickém divadle. Koncertuje, vystupuje na akcích. Co dalšího chystá a co měl společného s Lucií Bílou? Na to se ho Bleskove.cz zeptalo v Nedělním rozhovoru.

  Schwab Radim lupa
  Radim Schwab je oficiálně nejvyšším českým zpěvákem! | Lenka Hatašová

  Radime, jste vystudovaný herec, zpěvák. Většina diváků vás více zaregistrovala coby Fantoma opery ve veleúspěšném muzikálu. Kde vás ale mohou vidět jinde a jinak? 

  Teď třeba kolem Anděla, docela často tam bývám (smích). Jinak v hezkém muzikálu Sybila, kde hraji nádhernou roli krále Šalamouna, v Kytici Divadla Semafor, v monodramatu od Daria Fo Mistero Buffo, kde hraji 25 postav. Teď ale také při mých koncertech Mr. Muzikál.Ten poslední ze série v této divadlelní sezoně bude 24.5. v LUCERNA MUSIC BARU a bude to podívaná! 

   

  V čem bude tak zajímavý, kromě toho, že máte každý svůj koncert vyprodaný?

  Máme užasné hudební těleso, skvělé tanečníky a fantastický repertoár. Denně několik hodin cvičíme skvělé choreografie Petry Parvoničové. Určitě se mají diváci na co těšit!

   

  Vy jste ale už před mnoha lety hrál a zpíval ve velmi úspěšných dílech, jak jste se k nim dostal?

  Většinou to byla náhoda, ale o ty stěžejní jsem opravdu moc stál a pokaždé to vyšlo! Musím říct, že jsem v tomto opravdu dítě štěstěny, pokud jsem opravdu něco chtěl moc dělat, vždycky to dopadlo. Mezi tyto vysněné kusy patřil třeba Monte Cristo, Excalibur, Kytice, Mistero Buffo a právě zmiňovaný Fantom oprery!

   

  Několik let jste účinkoval v divadle Ta Fantastika s Lucií Bílou nebo Lucií Vondráčkovou. Jak na tu dobu vzpomínáte? 

  Bylo to nádherné a téměř bezstarostné období po studiích na JAMU, plné krásné hudby a také mladické nerozvážnosti. Moc rád na to období vzpomínám. S Luckou Vondráčkovou jsme pak udělali krásný vánoční duet "Vánoční přání" a Lucie Bílá mi pokřitla moje první album AMOROSO. Obě mám moc rád a velmi si jich vážím!  

  Radim Schwab je oficiálně evidovaným nejvyšším českým zpěvákem v České knize rekordů.
   

   

  Kromě jiného jste se proslavil “nahou” fotkou na Karlově mostě. Vážně šlo jen o sázku?

  Ano a popravdě mne vůbec nenapadlo, že by taková konina mohla vůbec někoho zajímat....(smích)

   

  Zajímala a celý národ “nejvyššího českého zpěváka” viděl tak, že je ho kus. Jak makáte na své postavě?

  Teď mi veškerý čas zabrala příprava koncertů, takže s fitkem začnu opět v červnu naplno. Ale myslím, že i tak to pořád ještě jde. (smích)

   

  Může vůbec zpěvák a herec, který má poměrně hektický život, upravit životosprávu tak, aby měl energii a ještě dobře vypadal?  

  To netuším, ale naštěstí ještě nejsem ve věku, kdy bych si s tím dělal starosti. Prostě nějak to zatím jde...

   

  Co vaše neřesti, pokud nějaké jsou? 

  Odnaučil jsem se kouřit a jsem za to rád.

   

  Fanynky bude jistě zajímat to, jestli skoro dvoumerový, urostlý zpěvák a herec je takzvaně single, nebo je nějaká paní po jeho boku. A zda mají eventuálně šanci?

  Teď bylo tolik práce, že nebyl na nic čas...Tak uvidíme, co mi ten osud ještě nachystá?

   

  Na co by se taková potencionální partnerka měla v životě s vámi připravit? 

  Na brutální pracovní nasazení a tempo, které s sebou nesou jistá období, jako jsou různé přípravy projektů, kdy prostě všechno ostatní musí jít stranou. Bohužel to tak je! Ten čas, který věnujete jinam, vám pak prostě zhorší vaši práci. Ale jedná se opravdu jen o několik týdnů těsně před akcí, pak je klid a všechno si můžete vynahradit. Ne každý to ale chápe…(smích)

   

  Čím byste chtěl, aby jednou byly vaše děti a odrazoval byste je od světa šoubyznysu? 

  Určitě odrazoval, ale nebránil bych jim. Rozhodně, pokud by se chtěly věnovat hudbě, tak bych je poslal někam mimo ČR.

   

  A co pověstná divadelní zášť - intriky, pomluvy, podrazy? Jak s tím bojujete? 

  Už nijak (smích). Dělám si svoje projekty, které jsou velmi uspěšné a jsem šťastný. Občas si někde zahraji a vlastně mi nic nechybí… A co si o mne kdo myslí nebo ne, je jeho věc. Pomluvy neřeším, to bych se musel zbláznit. Dělám věci naplno, myslím si, že se nemám za co stydět, a pokud má někdo potřebu mi takzvaně ‘mydlit schody’, pak je mi ho i líto. (smích)

   

  Je někdo v českém šoubyznysu, koho obdivujete, kdo je takovým vaším vzorem? 

  Určitě, ale většinou jsou to zpěváci, kteří začínali v úplně jiné době. A bylo to opravdu jednodušší.

   

  A mezi světovými osobnostmi? 

  Pokud se ptáte na zpěváky, tak určitě Josh Groban, Barbra Streisand, ale mám rád i osobnosti z klasiky, jako třeba Renée Fleming… je jich spousta. 

   


  Máte nějaký profesní sen? 

  Ten si právě teď plním naší tour Mr. Muzikál. Do budoucna bych rád udělal nějaký velký koncert se symfonickým orchestrem, ale i ten už chystáme.

   

  A co film, televize? 

  Dělal jsem pár postav v několika seriálech, určitě bych se jakékoli nabídce tohoto typu nebránil!

   

  Vydal jste také CD, chystáte další. O čem by mělo být a kdy se na něj můžeme těšit? 

  Ano, bude plné krásných středomořských a letně laděných skladeb. Malou ukázku můžete slyšet zde!

   

  Mnozí vaši - a teď mi promiňte - i slavnější kolegové se nestačí divit, že vaše koncerty jsou vždy zcela vyprodány. Jak to děláte? 

  Lidé mají rádi naše koncerty a my s kolegy muzikanty a hosty na přípravách opravdu velmi tvrdě pracujeme. Jsem opravdu velmi šťastný, že jsou všechny vyprodané, a to vše bez nějaké velké "mediální masírky”. Vždy mám vyprodáno, musím se pochlubit ve vší skromnosti... Je to takové moje malé výrobní tajemství. (dlouhý smích)

   

  Pokud se nepletu, začnete pomalu připravovat vánoční koncerty? 

  Je to tak. Už máme daný i repertoár a teď jednáme s hosty. Bude to opět zase něco trochu jiného za zvuku skvělého hudebního tělesa! 

   

  Máte nějaké životní motto, kterým se řídíte? 

  Být neustále v pohybu. A taky - nedělat si hlavu ze špatných věcí, které vás potkají. Někdy na něčem třeba tvrdě pracujete a ne vždycky to musí dopadnout tak, jak jste původně chtěli. Ale vždycky vás to posune o kousek dál, i tak to stojí za to. 

   

   

   

   

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...