Úterý 24. dubna 2018
svátek má Jiří, zítra Marek

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  13. KOMNATA

  Hapka ji podváděl, ale ona ho milovala! Životní příběh Zory Ully Kesler!

  28.04.2017 11:30 / celebrity google+ twitter facebook

  Dnes večer uvádí Česká televize další z dílů pořadu 13. komnata. Tentokrát bude mít spojitost s asi nejslavnějším hitmakerem Petrem Hapkou. Jde o příběh herečky, tanečnice, zpěvačky Zory Ully Kesler, mimochodem maminky zpěvačky Petry Hapkové.

  Zora Ulla Kesler lupa
  Zora Ulla Kesler s Petrem Hapkou, který byl pro ni i přes všechno osudovým mužem! | Archiv ČT

  Zora Ulla Kesler prožila osudový manželský vztah s hudebníkem Petrem Hapkou, v kterém se musela vyrovnat se smrtí dítěte i nevěrami svého muže. Přesto ale hitmakera milovala a byl pro ni zásadním životním partnerem. Už proto, že s ním má dceru Petru.

   

  Zora Ulla Keslerová se narodila v Praze, byť je slovenské národnosti. Svou kulturní kariéru začala jako tanečnice a zpěvačka revuálního dívčího tria. Když osmnáctiletou Ullu a její estrádní trio pozvala italská agentura do Říma, netušila začínající tanečnice a modelka, že v tomto městě zůstane celý život. V roce 1968 se Ulle zpět do Československa nechtělo, zvláště když se v Bologni stala fotomodelkou.

   

  V pořadu 13. komnata Zory Ully Kesler se dozvíte, že její fotografie na předních stranách módních časopisů kolovaly po celé Itálii a byla tak populární, že dostala nabídku na hlavní roli ve filmu. Od konce sedmdesátých let natočila v Itálii téměř 20 celovečerních filmů, které jí vynesly popularitu po celém světě. Nikdy neemigrovala, proto se mohla do Československa vracet a zkoušet kariéru herečky i ve své domovině.  

  ČT uvede 13. komnatu herečky Zory Ully Kesler, osudové ženy skladatele Petra Hapky!
   

   

  Do cesty jí pak vstoupil osudový muž, skladatel Petr Hapka. Záhy ji seznámil s Jurajem Herzem, jenž ji obsadil do hlavní role filmu Křehké vztahy, ke kterému Petr zkomponoval hudbu. Ulla se do Petra zamilovala a po čase se vzali. „Manželství s ním však bylo něčím jiným, než jsem čekala..,” prozradila herečka, jejíž 13. komnatou je právě vztah s Petrem Hapkou, ale i úmrtí dítěte.

   

  Bohémskému skladateli jedna žena nestačila. Rozvést se s Ullou nechtěl, toužil s ní mít i rodinu, ale potřeboval i jiné ženy. Ulla jeho životní styl nikdy nepochopila, chtěla mít manžela jen pro sebe. V pořadu se diváci dozvědí i to, že jejich krátkodobé usmíření v roce 1981 zpečetilo početí prvního dítěte. Ulla byla šťastná a manžel se na čas umírnil.

   

  Syn Jiří však několik minut po porodu zemřel. Ulla byla tak ochromená a zdrcená, že Petr Hapka musel novorozeně pohřbít sám. Už jako renomovaná herečka navštívila poprvé psychiatra. Smrt dítěte novomanžele znovu sblížila. V té době natáčela Ulla roli skladnice ve filmu Vítr v kapse a hrnuly se jí další nabídky. Narodila se dcera Petra, ale Petr Hapka svůj životní styl, kdy si žil podle svého a na rodinu nebral ohledy, nedokázal změnit. Následoval rozvod a soudy o majetek.  Ulla přes všechno Petra Hapku nikdy nepřestala milovat.

   

  Dcera Petra, dnes šasonová zpěvačka, se po studiích odstěhovala do Prahy a když otec onemocněl, starala se o něj. I Ullu Petrovo onemocnění přimělo k častějším návštěvám Prahy a Okoře, kde Petr Hapka žil. Skončila s herectvím, s Petrem se usmířila a poslední léta jeho života se z nich stali přátelé.

   

  K lůžku otce své dcery docházela Zora Ulla až do konce, v posledních týdnech života ji však Petr už nepoznával. Po jeho smrti Ulla vyhledala znovu pomoc psychiatra, aby jí pomohl smířit se s odchodem celoživotní lásky. Má radost, že dnes jejich společná dcera Petra zpívá a je přesvědčena o tom, že se z toho raduje i Petr Hapka.

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...