Úterý 20. února 2018
svátek má Oldřich, zítra Lenka
  SMUTNÝ KONEC

  Páni umělci, styďte se! Vykašlali jste se na pohřeb Libuše Havelkové!

  13.04.2017 00:00 / celebrity google+ twitter facebook

  Mnozí čeští herci by se měli stydět! Mnohé z nich učila, učila je herectví, mluvu a dávala jim i v soukromí dobré rady! Vykašlali se na ni! Se zesnulou Libuší Havelkovou (+92) se přišla ve středu rozloučit jen hrstka jejích přátel a kolegů a samozřejmě rodina. Ostatní jaksi “zapomněli”!

  Havelková Pohřeb lupa
  Libuše Havelková zemřela ve věku 92 let! | Profimedia

  Pohádková babička, herečka mnoha rolí - Nejmladší z rodu Hamrů, My všichni školou povinní, Tajemství proutěného košíku a dalších rolí, zemřela po problémech se sluchem, pohybovým ústrojím a celkovým vyčerpáním organismu.

   

  Pohřeb slavné herečky byl poměrně stručný a skromný. Přišel syn Ondřej Havelka se svými blízkými. Pak zazněly tři melodie, které Libuše Havelková milovala, a následně promluvil žák bývalé profesorky herectví Jaroslav Satoranský, který s ní hrál v seriálu Nejmladší z rodu Hamrů.  

  S Libuší Havelkovou se přišla rozloučit jen hrstka jejích hereckých kolegů!
   

   

  „Vážená paní profesorko, moje milovaná druhá maminko! Vaše rodina mi toto oslovení jistě odpustí. Přicházím se s vámi rozloučit nejen jako jeden z mnoha vašich studentů, ale také jako váš seriálový syn. Za ta krásná setkání vám moc děkuju. Rád na ně budu vzpomínat,“ řekl s úctou Satoranský a zavzpomínal na spolupráci s herečkou.

   

  „Vzpomínám si, jak jsem vás v jedné scéně seriálu Nejmladší z rodu Hamrů s velkou láskou objal a vy jste se mi přiznala po nějaké době, když jsme se neviděli, že jsem vám v tom objetí zlámal žebra. Moc jsem se tehdy omlouval, ale tak jsem vás měl rád. Věřím, že s úctou a láskou na vás vzpomínají všichni kolegové,“ dodal herec.

   

  Na poslední rozloučení přišli ze známých osobností jen Josef Somr, Petr Kostka a Jiří Hromada. Celkem přišlo asi 40 lidí, včetně novinářů. 

   

  „Je to velká škoda, že na Libušku všichni zapomněli, včetně těch, které učila, s nimiž točila a podobně. Měli by se stydět…,” dodala jedna z účastnic pohřbu další české legendy, která v posledních týdnech navždy odešla…

   

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...