Neděle 22. dubna 2018
svátek má Evžénie, zítra Vojtěch

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  NOVÉ NAŘÍZENÍ

  Zpěváci, herci, dejte si pozor! I vy musíte mít EET!

  11.04.2017 00:40 / celebrity google+ twitter facebook

  Nejenom řemeslníci, prodejci, hospodští nebo třeba majitelé kaváren musejí či budou muset mít elektronickou evidenci tržeb. Pozor by si měli dát také umělci. Převážně herci, zpěváci nebo třeba spisovatelé. Pokud prodají za rok více svých věcí za více jak 175 tisíc korun, pak se evidenci nevyhnou.

  Nohavica lupa
  Take Jarek Nohavica, nebo jeho management, bude muset mít EET. | Archiv

  Nejde o koncerty jako takové. Pokud ale na svých představeních prodávají CD, DVD, nebo knihy, pak musejí mít EET terminál, i když třeba jen v mobilu!  Přestože se povinnost umělců dotkne až v příštím roce, někteří by si měli pořídit kasy už nyní.

   

  Na povinnost evidovat si stěžoval třeba houslista Pavel Šporcl. „Spadl jsem do EET od letošního roku, světe div se, z toho důvodu, že na koncertech prodávám cédéčka,“ uvedl na Facebooku Šporcl.

   

  „Ještě jsem tedy neměl ten první koncert, nicméně ta představa, že přijedu na koncert o půl hodiny dřív a paní uvaděčce, většinou dámě v letech, dám svůj vlastní telefon s aplikací a vysvětlím jí osm různých položek… A že bych po koncertě musel běžet a těch čtyřicet, padesát lidí, kteří čekají na podpis, by tam muselo třeba půl hodiny čekat,“ uvedl houslista.  

  Také umělci, kteří na koncertech prodávají své CD a DVD nosiče, musejí či budou muset mít EET!
   

   

  „Vždy záleží na tom, kolik cédéček, triček a dalších předmětů umělec prodá. Tyto tržby je nutno evidovat již od 1. března 2017, tedy ve druhé vlně. Výjimkou ale může být aplikace tzv. minoritní činnosti,“ sdělila Michaela Tesařová z ministerstva financí.

   

  Pokud umělec nepřekročil za rok 2016 u tržeb z prodeje zboží částku 175 tisíc korun, může prodej zboží evidovat až od 1. ledna 2018, pokud tuto částku nepřekročí ani v letošním roce, tak až od 1. března 2018.

   

  Takže všichni, jako třeba Jarek Nohavica, Karel Gott, Petra Janů, Helena Vondráčková nebo Lucie Bílá, budou muset mít EET pokladnu či terminál přímo na vystoupeních. Jejich nosičů se prodá opravdu hodně. Stejně tak dalších upomínkových předmětů. V nich asi nejvíce vede Zlatá slavice Lucie Bílá.

   

  nely | bleskove.cz

  Témata: EET, herec, zpěvák, umělci
  Komentáře ke článku
  loading...