Čtvrtek 16. srpna 2018
svátek má Jáchym, zítra Petra

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  POSLEDNÍ VYSTOUPENÍ

  Špinarové dalo sbohem až 40 000 lidí! Tohle není apríl!

  01.04.2017 12:20 / celebrity google+ twitter facebook

  Česká pěvecká legenda Věra Špinarová má dnes své poslední vystoupení! V nadsázce řečeno svůj největší koncert! Na poslední rozloučení s ostravskou patriotkou se tam přišlo rozloučit až 40 000 lidí! Takový pohřeb Ostrava snad ještě nezažila!

  Špinarová lupa
  Věra Špinarová má dnes své poslední vystoupení, bohužel definitivní! | ČTK

  Od ranních 9 hodin, kdy se otevřely brány smuteční síně krematoria v Ostravě, mířily záplavy lidí ke katafalku a pokládaly květiny. Těch byly stovky. Po poledni přijela i Heidi Janků, ale bez manžela. Byl sice v Ostravě, nicméně necítil se na to přijít na pohřeb. Dorazil ale zpěvák Petr Bende s manželkou, Lešek Semelka či Marie Rottrová i řada dalších blízkých! 

   

  První slavnou osobností, která se přišla s Věrou Špinarovou rozloučit, byl zpěvák Jarek Nohavica. Mlčky přišel, položil květiny, uklonil se a po chvíli zase odešel. Konečný součas fanoušků byl podle ostrahy hřbitova až okolo 40 000 lidí! Takové rozloučení skutečně Ostrava ještě nezažila! 

   

  Na svou spoluobčanku, sousedku, patriotku, kamarádku, spolužačku, přišly zavzpomínat a poklonit se tisíce Ostravanů. Dorazilo i na 200 motorkářů, kteří zpěvačku milovali. I proto, že její hit Jawa 250 brali tak trochu za hymnu všech motocyklistů.  

  Rozloučit se s Věrou Špinarovou v Ostravě přišlo zatím okolo 40 000 fanoušků a přátel!
   

   

  Ředitel krematoria musel před polednem zavolat synovi zesnulé zpěvačky Adamu Pavlíkovi, aby se s ním domluvil na prodloužení doby, po kterou budou fanoušci moct do síně přicházet. „Čas byl prodloužen do odpoledních hodin. Pak se dveře uzavřou a odpoledne bude mít obřad rodina a nejbližší přátelé," uvedl dopoledne ředitel správy krematoria.

   

  Adam Pavlík s babičkou, 84letou maminkou Věry Špinarové, svou ženou, dcerou Johankou, Heidi Janků a dalšími blízkými, přišli kolem 13. hodiny. „Obřad bude jednoduchý. Promluví jeden člověk, který měl k mamce hodně blízko a zazní písně jejích nejoblíbenějších zpěvaček. Ona sama zpívat na pohřbu nebude. To by mi dala...," dodal s nadsázkou syn Adam Pavlík.

   

  Mnozí říkají, že nemohou odchodu Věry Špinarové uvěřit. „Pořád si říkám, že když je apríl, Věrka někde vyjde a řekne, že nás všechny jen pořádně napálila. Jenomže to se asi nestane, bohužel. Byla to ta nejúžasnější ženská, zpěvačka, člověk. Na nic si nehrála, nikdy nikomu nelezla do zadku. Vždy si šla za svým. Nikomu neubližovala, s nikým nesoutěžila. Byla obrovská profesionálka," zavzpomínala na Špinarovou jedna z jejích známých, paní Marie.

   

  Věra Špinarová zemřela ve věku 65 let minulou neděli v nemocnici v pražském Motole poté, co ve středu před tím zkolabovala v divadle v Čáslavi během koncertu. Její poslední slova zněla až mrazivě: „Volejte záchranku, je po mně!"

   

  Zpěvačka přitom plánovala podzimní tour s Heidi Janků, vydání nového CD a pomalu se chtěla dobrovolně s kariérou rozloučit. Odešla ale tak, jak by si mnozí umělci přáli, ve své podstatě na jevišti. Od chvíle, kdy zkolabovala, se už pak z komatu neprobudila.

   

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...