Pondělí 16. července 2018
svátek má Luboš, zítra Martina

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  SMUTNÝ PŘÍBĚH

  Těžký život Štáchové: Mrtvé dítě, smrt manžela, těžká nehoda, rakovina!

  22.03.2017 14:00 / celebrity google+ twitter facebook

  Celý český kulturní svět zasáhla ve středu ráno zpráva, že v noci navždy odešla divadelní ředitelka, režisérka i dabérka Helena Štáchová. Bylo jí 72 let. Kdekdo by si mohl myslet, jak díky pohádkám a loutkám měla krásný život. Opak je ale pravdou!

  Štáchová lupa
  foto | Profimedia

  Helena Štáchová zemřela ve věku 72 let po neúspěšném boji s rakovinou. Nemoc se jí před pár měsíci vrátila. To, že jí nezbývá moc času, dobře veděla. „Helenka věděla, že zemře. Podle mě i tušila, kolik jí zbývá času. Po provozní i herecké stránce v divadle vše zabezpečila. Chvíli byla v nemocnici, pak chtěla ale domů. Nechtěla umřít ve špitále,” svěřil se Bleskove.cz jeden z jejích blízkých kamarádů.

   

  Štáchové diagnóza zněla - rakovina lymfatických žláz, tedy podobné onemocnění, jakým trpěl Karel Gott. Ředitelka Divadla Spejbla a Hurvínka měla ale tu smůlu, že se jí nemoc vrátila a nebyla šance na vyléčení.  

  Helena Štáchová zemřela v noci na středu ve věku 72 let, po boji s onkologickým onemocněním!
   

   

  „Oni jí řekli, že je to beznadějné. Že by to bylo jen zbytečné trápení. Ona věděla, co ji čeká. Přesto makala do poslední chvíle. Nedávno točila rozhlas, dělala rozhovory, režírovala, ředitelovala, psala.. Byla úžasná, neúnavná. Je nenahraditelná,” prozradil člověk blízký Divadlu S+H.

   

  Štáchová neměla na růžích ustláno. Kdysi jí zemřelo první dítě, velmi krátce po porodu. To pro ni byla obrovská rána. V roce 1984 prodělala velmi ošklivou autonehodu, při které proletěla předním sklem. Střepy jí téměř skalpovaly nos, rty, poranily oko, zohyzdily obličej. Po měsících a měsících strávených v nemocnici i u plastických chirurgů se Štáchová zpět vrátila do práce. Jako by se jí nikdy nic nestalo. Vypadala skvěle a měla tolik energie.

   

  V roce 1996 jí zemřel její milovaný manžel Miloš Kirschner, s kterým je pojila láska i práce, právě s divadlem a loutkami. Manžel Štáchové umíral dlouho a bolestivě. Za pár let jí lékaři sdělili diagnózu. Poprvé boj se zhoubnou nemocí vyhrála. Věděla ale, že se může kdykoli vrátit. Bohužel se vrátila.

   

  „Když jí vloni řekli, že je nemoc zpátky, byla z toho zoufalá, ale na druhou stranu tušila, co ji čeká. Naděje, že se podaří to zastavit, byla maličká, ale byla. Posléze už ale bylo jasné, že se blíží konec. Nejdůležitější ale je, že Helenka odešla obklopena svými blízkými a ne někde v anonymním prostředí. Nikdo a nic ji nenahradí…,” dodal její kamarád.

   

  Zpěvačka a herečka Hanka Křížková, kterou se Štáchovou pojilo dlouholeté a velmi blízké přátelství, přidala svou vzpomínku a i na sociální síti napsala: “Odešla báječná a skvělá ženská. Velká osobnost, obrovský profesionál a můj úžasný přítel!!! Jsem neskutecně vděčná, že jsem měla tu čest se s Helenkou přatelit. Helenko moje drahá, NIKDY NEZAPOMENU!!!!!”

   

  Křížková také přidala dvě fotky. Jedna je z nedávného natáčení rozhlasového Toboganu, který vznikl před měsícem a něco - 18. února. Druhá je dva roky stará, ze sedmdesátin Štáchové. Ještě před časem ona i s divadlem úzce spolupracovala s pražským Muzeem Grévin, které, ač je zaměřené na voskové figuríny, má ve svém portfóliu Spejbla a Hurvínka v téměř životní velikosti a spolupracovalo s ní i v rámci 90. výročí Hurvínka. Také v rámci velkého loňského koncertu ve Fóru Karlín.

   

  „Tahle zpráva nás velice zasáhla. Nemůžeme tomu a snad ani nechceme věřit. Chceme ale moc a moc poděkovat paní Helence Štáchové 'kamsi nahoru' za to, jak vstřícně ona i její přátelé a kolegové k nám přistupovali a chceme říct jediné - nikdy na ni nezapomeneme...," uvedli pro Bleskove.cz marketingová ředitelka Daniela Pedret a její kolega z PR a marketingového oddělení Martin Johanna, kteří se Štáchovou a jejím divadlem spolupracovali velmi úzce.

   

  O tom, zda a kdy bude pohřeb s přední českou loutkoherečkou, režisérkou a dabérkou, se nyní jedná. Nejspíše to bude v příštím týdnu.

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...