Sobota 26. května 2018
svátek má Filip, zítra Valdemar

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  KDO SI HRAJE, NEZLOBÍ

  Svět zábavy nejen pro děti zahájil Michal Hrdlička a Kateřina Neumannová

  10.01.2017 01:00 / celebrity google+ twitter facebook

  V Praze je k vidění Lego výstava, na které z 50 000 kostek Lego byla vytvořena postava tenistky Martiny Navrátilové, jedné z nejvýznamnějších představitelek českého sportu.

  Hrdlička a Neumannová lupa
  Jak se vám líbí Martina Navrátilová z kostek? | www.vystavakostek.cz

  Navrátilová, která zaujímá druhé místo v žebříčku tenistek všech dob, byla vytvořena při zachování těch nejmenších detailů. Postava je 173 cm vysoká a představuje hrdinku v typickém tenisovém dresu a charakteristických zlatých brýlích. Její sochu odhalil sportovní moderátor Michal Hrdlička a bývalá česká běžkyně na lyžích a cyklistka, olympijská vítězka a mistryně světa v běhu na lyžích, Kateřina Neumannová.

   

  Výstava spojuje zábavu a vzdělání a dává nejen dětem, ale také dospělým možnost neobvyklé zábavy.
   
  „Martinu jsem celý život sledovala. Považuji ji za jednu z nejlepších světových sportovkyň a vždy jsem ji měla za vzor,” přiznala Kateřina, která si nenechala ujít i celou výstavu, která skýtá nepřeberné množství modelů vytvořených z kostek Lega.


  „Za mě Lego nebylo, pokud jsem něco podobného dostala, była to svátost. Sen vytvářet postavičky, modely či další pěkné věci, jsem si plnila až s dcerou Luckou. Skládání si hlavně užívá s tatínkem, já se spíš s ní věnuji sportovním aktivitám. Lucka nejde v mých šlépějích, zamilovala si právě tenis a jméno Navrátilová je u nás takřka na denním pořádku,” řekla Neumannová.

   

  Michal Hrdlička jméno Martiny Navrátilové často komentoval ve sportovních novinách. Tenis je mu všeobecně souzený, jelikož jeho nynější přítelkyně je současná česká jednička Karolína Plíšková, se kterou občas zajde i na tenisový kurt.

   

  „Kája na mě bohužel nemá v tomto ohledu moc čas, ale už jsem si s ní był párkrát zahrát. Bohužel mi to vůbec nejde, takže nemám moc s ní šanci uhrát ani jeden míček,” přiznal Michal, který pořídil tenisovou raketu už i své dceři Lindě, kterou má s moderátorkou zpráv Lucií Borhyovou. „Lindička je šikovná a strašně ji baví nejen sport, ale i skládání z kostek. Jsem moc rád, že jsem měl tu příležitost, odhalit sochu Martiny Navrátilové a projít si celou expozici. Příští týden budu mít Lindu u sebe, tak určitě na výstavu modelů z LegoKostek vyrazíme.” dodal moderátor, který aktuálně komentuje fotbalové přenosy.

   

  Skutečným hitem výstavy je rekonstrukce Titanicu, postavená v měřítku 1:25 z půl milionu kostek. Model má 11 metrů na délku a téměř tři metry na výšku. Model Titanicu vznikl při zachování  těch nejmenších detailů a návštěvníci kromě obdivování lodě zvenku budou moci nahlédnout také do jejího vnitřku.

   

  Pro fanoušky Star Wars je zde k vidění také působivá kolekce Star Wars a mezi více než 50 exponáty perla výstavy – vytvořený z několika desítek tisíc kostek LEGO, 2 metry vysoký Star Destroyer. Objeví se mnoho unikátních modelů, jako je mistr Yoda, Millennium Falcon, Hvězda smrti Darth Maul, R2D2 a mnoho dalších atrakcí pro fanoušky Hvězdných válek.

   

  Výstava spojuje zábavu a vzdělání. Exponáty představují postavy, místa a také scény známé z pohádek a filmů, stejně tak historické scény a nejznámější architektonické stavby – historické i současné.


  FUN PARK ZÓNA ZÁBAVY

  Výstava modelů z kostek Lego dává nejen dětem, ale také dospělým možnost neobvyklé zábavy. Na speciálně určené ploše 400 m² se nachází zóna zábavy s kostkami Duplo, stolečky na hraní s kostkami Lego, prostor pro vytváření obrovských kostek a také mnoho dalších zajímavostí. V Praze bude možné  "psát"  a  "kreslit" kostkami a dětmi vytvořená vozítka z kostek budou moci sjíždět z rampy nebo skákat na vyhrazených můstcích. Pevnost modelů bude možné vyzkoušet na vibračních platformách Super Shaker.

   

   

  Max | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...