Sobota 21. července 2018
svátek má Vítězslav, zítra Magdaléna

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  NEDĚLNÍ ROZHOVOR

  Slavný hitmaker Karel Vágner: Člověk má mít pokoru a držet slovo!

  08.01.2017 11:55 / celebrity google+ twitter facebook

  Říkat, čím vším je a čím se proslavil hitmaker Karel Vágner, je asi zbytečné. Nicméně autor hitu Holky z naší školky a desítek dalších, letos oslaví půlkulaté jubileum a popřát mu přijde celá řada slavných osobností i zpěváků, s nimiž spolupracoval. Co právě dělá, na co se těší a co ho v poslední době hodně dojalo? Na to se ho Bleskove.cz zeptalo v pravidelném Nedělním rozhovoru.

  Vágner Karel lupa
  Karel Vágner oslaví letos 75. narozeniny velkým koncertem v pražské Lucerně! | Jan Berghauer

  Karle, co v současné době děláte, na čem pracujete? 

  Připravuji několik objednaných eventů pro velké firmy a pracuji na rybářském seriálu pro Českou televizi a stanici Discovery s Jakubem Vágnerem, což v podstatě vyrábí můj zaběhnutý tým. Samozřejmě pracuji na mém narozeninovém koncertu, který jsem dostal od České televize jako dárek k mým 75, narozeninám v podobě koncertu v Lucerně 20. 3. Následně by pak 25. března  měl být koncert odvysílán na ČT1.

   

  Čekají vás půlkulatiny a tento velkolepý koncert v Lucerně. Těšíte se?

  Samozřejmě se těším! Ale nevím, co všechno se na mě chystá, protože to produkčně dělá moje dcera Tereza Vágnerová a spolupracuje s ní spousta mých kamarádů s branže, kteří mi přijdou na scénu pogratulovat a zazpívat jako je: Hana Zagorová, skupina No Name, Meky Žbirka, Jiří Suchý, Jiřina Bohdalová, Petr Rezek, Standa Hložek, Potr Kolář, Michal David, Bernie Paul, Luboš Brabec, Jožka Černý, Petr Kocman, Jarda Hypochondr, Heidi Janků, Láďa Kerndl, Petr Rezek, Tomáš Savka, Zuzana Stirská s Gospel Timem, Jirka Škorpík, The Party Band, Roman Vojtek a další. Moderovat to má Mirek Donutil a Jakub Vágner. Docela mě dojalo a udělalo radost, že si řekla o lístky dáma, kterou nesmírně obdivuji, Petra Kvitová.

   


  Kdybyste měl svých 75 uplynulých let zhodnotit pár slovy, jaká by byla?

  Jedno vím zcela jistě, a to, že jsem si prožil krásný umělecký život se kterým nemůžu být nespokojen. Navíc na něj navázal naprosto nenásilně život většiny mých dětí.  

  Karel Vágner oslaví své 75. narozeniny velkým březnovým koncertem v pražské Lucerně!
   

   

  Jste autorem mnoha hitů, především Holky z naší školky. Jak se dělá nebo spíš dříve dělal hit?

  Hit vás musí napadnout. Mě kupříkladu melodie na Holky z naší školky napadla na tenisovém kurtu, omluvil jsem se svému partnerovi, byl to shodou okolností František Prokop, kytarista z orchestru Československé televize, poznamenal jsem si v šatně motiv a za 20 minut jsem píseň doma dodělal. Odnesl jsem to k textaři Pavlovi Žákovi s tím, že jsem ho poprosil aby v písni byla dívčí jména. Měl jsem ovšem na mysli tak čtyři, ale on jich tam dal 23. Navíc si pamatuji, že jsme začali dostávat nepříjemné dopisy od holek, jejichž jména tam nebyla. Museli jsme proto natočit nové, takzvané “vánoční” holky z naší školky, kde textař Pavel Žák namontoval jména která tam nebyla. Znám dokonce připomínky, kdy někteří lidé tvrdí jak je jednoduché hit vymyslet. V tom případě nabízím tužku a říkám: “vždyť máte možnost ho napsat také”.

   

  A jak to pak dopadá? 

  To přichází potom okamžik pravdy. Mnozí posluchači si myslí, že můj největší hit byla píseň “Holky z naší školky”. Pravda je, že to byla píseň, jejíž singl se prodal v počtu 1 350 000 kusů, ale píseň která byla nejvíce přetáčená i zahraničními interprety se nazývá “Usnul nám spí” a je to píseň kterou jsem napsal s Pavlem Žákem v době, kdy se narodil Jakub. 

   

  Kdo z českých či zahraničních zpěváků vás baví nejvíce, samozřejmě kromě Hanky Zagorové nebo syna Pepy?

  Mám rád kapely ve kterých hrajou i dechy, to znamená třeba kapela Chicago nebo Phil Collins. Mám rád zpěváka Bernieho Paula, který přijede v březnu také jako host na můj narozeninový koncert. Z tuzemských umělců jsem ovlivněný tím, s kým jsem třeba i kamarád, a proto moc rád poslouchám třeba Petra Koláře a nebo čechoslováka Mekyho Žbirku či slovenskou kapelu No Name. 

   

  Sledujete aktuální hudební trendy, nebo si držíte nějaký svůj standard a řídíte se citem, srdcem.., když skládáte?

  Píseň napíšu, opatřím ji textem a konečný tvar domlouvám se svými kamarády aranžéry. 

   

  Máte hodně velkou rodinu, mnoho dětí, vesměs všechny se věnují umělecké činnosti. Jste za to rád? 

  Jako je rád řezník nebo pekař, že jejich děti dědí lásku k jejich řemeslu, tak jsem samozřejmě rád i já. 

   

  Čím jste chtěl být původně, třeba jako malý kluk?

  Úplně nejdřív jsem chtěl být traktorista a potom slavný sportovec, což by se mi možná povedlo (skákal jsem o tyči a chytal jsem fotbalovou dorosteneckou ligu), kdyby mě nepotkalo těžké zranění ruky rámovou pilou ve fabrice. Tam jsem byl dokonce původně zaměstnán jako vyučený nástrojař. 

   

  Váš otec byl námořník a dobrodruh. Máte po něm něco ve své povaze?

  To nemohu posoudit já, ale moje okolí. Každopádně je po něm můj syn Jakub. Ještě doplním, že táta byl mariňák, který se přímo účastnil vzpoury námořníků v Boce Kotorské. 

   

  Letos jste si splnil sen - podívat se na místa, kde se on plavil… Jaký to byl pocit? 

  V první řadě to bylo překvapení, protože jsem dostal letenku do Dubrovniku a tam čekala parta mých kamarádů, v čele se synem Pepou, který má kapitánské zkoušky na mořskou plachetnici s tím, že mi oznámili, že pojedeme po stopách mého táty. Byla to nádherná cesta s velkou nostalgií a s poznáním, že Boka Kotorská, a hlavně městečko Kotoro, jsou neskutečně nádherné. Hodně mě dojalo, když jsem se setkal v muzeu s fotografiemi a vzpomínkami na mého tátu, námořníka. 

   

  Karle, máme po Vánocích a je tu nový rok. Jak byste zhodnotil ten uplynulý a jak vidíte ten nový?

  Osobně si na rok 2016 nemohu stěžovat, ale to, co se děje ve světě, mě samozřejmě klidného nenechává. Proto bych si možná přál, aby byl příští rok lepší, než zřejmě bude. 

   

  Máte nějaké motto, kterým se v životě řídíte? 

  Nevím, jestli tomu mohu říkat motto, ale jsem přesvědčený o tom, že člověk má v sobě mít pokoru a držet slovo. 

   

   

   

   

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...