Pátek 22. června 2018
svátek má Pavla, zítra Zdeňka

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  SUPER ŽIVNOST

  Šafránková, Stašová, Kostková, Švandová... oběti podvodu a skvělého byznysu!

  08.01.2017 01:00 / celebrity google+ twitter facebook

  Oběťmi velkého podvodu se v posledních letech stává hodně českých umělců. Spisovatelské duo Dana a Petr Čermákovi vydávají jednu knihu za druhou s jejich portréty na titulní straně. Knihy vypadají jako životopisy, ale sami herci, zpěváci či sportovci vůbec netuší, že takové dílo vyšlo!

  Knihy Čermákovi lupa
  Libuše Šafránková, Tereza Kostková a mnozí další herci jsou tématy manželů Čermákových! | Bleskove.cz

  Před lety to začalo “Pohádkářem Zdeňkem Troškou”! Ten ale netušil, že taková kniha existuje. “Netušil jsem, že někdo něco takového vydal. Nikdo se neobtěžoval se mě zeptat a ta paní, co to psala, ještě lhala o tom, že na mě nemohla sehnat číslo, což byla lež, jako věž,” řekl režisér.

   

  Jenomže Daně Čermákové a jejímu manželovi Petrovi, kteří sekají knihy jak Baťa cvičky, plynou z tohoto výnosného byznysu slušné částky peněz. Jejich drzost nezná mezí. Neobtěžují se ani s osobostmi, o nichž píší, spojit a dotázat se jich, zda s něčím souhlasí.  

  Spisovatelské duo Čermákových se dobře živí na knihách o známých ososbnostech, aniž to ony tuší!
   

   

  “Jsou to podvodníci! Vycucají rozhovory, které kde kdy vyšly, dodají k tomu různé fotky a udělají z toho knihu. Na ty osobnosti je to podvod, protože ty vůbec netuší, že vyšla kniha, s kterou nemají nic společného. A ke všemu ti dva ,spisovatelé´ podvádí i diváky a fanoušky,” řekl VIPstory.cz jeden z herců, který si všiml toho, co knih o jeho kolezích vychází.

   

  “Za mnou přišla paní na autogramiádě a požádala mne, abych se jí do té knihy o mě podepsal. Musel jsem ji zklamat a řekl, že se nepodepíšu. Tu knihu jsem neznal, neměl jsem s ní nic společného. Mrzelo mě to a paní byla zklamaná, ale jinak opravdu nemohu,” dodal i Zdeněk Troška.

   

  A podobné to mají i další umělci, jejichž tváře a jména si Čermákovi vypůjčili bez jejich souhlasu i informování a vydávají příběhy a rozhovory. Nyní jsou na pultech knihy například o Libušce Šafránkové, Janě Švandové, Tereze Kostkové, Simoně Stašové, ale třeba o Richardu Krajčovi nebo sportovkyni Petře Kvitové.  

   

  Čermákovi drze udělali knihy i o sportovcích českých i zahraničních - Petru Čechovi, Jaromíru Jágrovi nebo Cristianu Ronaldovi. 

   

  Sami se k tomu, že si dělají ze slavných jmen výnosný byznys, nevyjadřují. A co na to další umělci? "Nezlobte se ale k těm dvěma knihám, co byly o mne napsané panem Čermákem, se nechci vyjadřovat. Stejně by to byla jen jejich reklama...," uvedla skvělá česká herečka Simona Stašová. 

   

  Herečka má zřejmě pravdu, že by to pro spisovatelské duo mohla být jakási reklama. Ale naše redakce o kauze neinformuje proto, aby dělala těmto poněkud hodně vypočítavým manželům nějakou reklamu, nýbrž, aby upozornila čtenáře a diváky na to, že dané osobnosti nemají s díly nic společného a v naprosté většině nemají ani potuchy o tom, že něco takového vůbec vzniklo...!

   

  Jeden z oslovených právníků sice Bleskove.cz řekl, že nejde přímo o nelegální formu tvorby díla, nicméně jisté znaky "podvodu" by chování spisovatelského dua nést mohlo. "Pokud oni vlastně uvádějí v omyl čtenáře s tím, že knihy vypadají jako životopisné a že působí tak, že vznikly se souhlasem těch osobností, pak by to postižitelné být mohlo. Navíc mohou posbírané rozhovory nést i znaky věcí, které podléhají soukromí. A další věc je ta, že nakládají se jménem té či oné osobnosti, a tam to v jistých ohledech také není tak jednoduché," uvedl znalec práva. 

   

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...