Sobota 26. května 2018
svátek má Filip, zítra Valdemar

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  ODEŠLA LEGENDA

  Zemřela hvězda filmů Doktor z hor či Zámecký hotel Orth!

  07.01.2017 00:10 / celebrity google+ twitter facebook

  Rakouští i němečtí diváci, ale i čeští, se dozvídají smutnou zprávu. Ve věku 79 let zemřel ve Vídni herec Klaus Wildbolz, hvězda legendárních seriálů jako například Doktor z hor, Místo činu či Zámecký hotel Orth.

  Klaus Wildbolz lupa
  Klaus Wildholz zemřel ve věku 79 let ve Vídni, kde bude i pohřben! | Archiv

  Wildbolz bude bude navždy v povědomí divákům, jako hrabě von Brauneck v původním Doktorovi z hor, který frčel na českých obrazovkách v 90. letech.

   

  Hrál také v seriálu Loď snů, řadě filmech podle Rosamundy Pilcher. Naposledy se před kamerou objevil v roce 2014. Herec, který si během svého života zahrál i po boku bondovské star Timothyho Daltona či Avy Gardnerové, podlehl krátké, ale vážné nemoci. Spekuluje se o rakovině. Na tu v roce 2008 zemřela jeho milovaná žena. Sám herec to nesl špatně.   

  Legendární rakouský herec, který hrál i v německých filmech Klaus Wildbolz zemřel!
   

   


  On sám měl nejoblíbenější roli majitele zámeckého hotelu Orth, který vznikal v 90. letech v rakouském Gmundenu, kousek od Lince, kam se dodnes turisté chodí dívat do míst, kde film vznikal. A kde jsou i dobové fotky z natáčení.

   


  Klaus Wildholz bude pohřben nejspíš na vídeňském ústředním hřbitově. Zřejmě kousek od dalšího herce spojeného s Doktorem z hor, Waltherem Rayerem, který hrál Pankráce Obermaiera. 

   

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...