Pondělí 18. června 2018
svátek má Milan, zítra Leoš

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  KONEČNĚ DŮSTOJNĚ

  Po skandálu v Národním se Skořepová dočká důstojného rozloučení v jiném divadle!

  05.01.2017 11:05 / celebrity google+ twitter facebook

  I když už téměř symbolicky, přesto důstojně a slušně se rozloučí přátelé, rodina a příznivci se zesnulou herečkou Lubou Skořepovou. Ta zemřela 23. prosince ve věku 93 let. Poté, co si pražské Národní divadlo trhlo ostudu a pietní akt s rakví udělalo na chodbě, se jiné divadlo rozhodlo pro nápravu!

  Skořepová Luba lupa
  Důstojné rozloučení s urnou s ostatky Luby Skořepové se uskuteční v náchodském divadle! | Archiv ČT

  Po asi půlhodinovém aktu na chodbě Národního divadla, který byl opravdu nedůstojný, včetně toho, že vedení ND nedovolilo odehrát krátký dokument o herečce natočený TV Prima, se divadlo v Náchodě rozhodlo, že se se svou rodačkou rozloučí úplně jinak.

   

  Po obřadu v Praze bylo tělo Skořepové převezeno ke kremaci. Urna s ostatky pak bude příští týden vystavena na jevišti náchodské divadelní scény.  

  Rozloučení s urnou s ostatky Luby Skořepové se uskuteční příští týden v Náchodě!
   

   

  “Rozhodli jsme se zorganizovat takové rozloučení, jaké si jedna z největších rodaček města Náchod skutečně zaslouží,“ uvedla mluvčí městského úřadu Náchod Nina Adlof (39) s tím, že město pomáhá zajistit i následné uložení urny do rodinné hrobky a také spolupracuje na pamětní desce, která bude v Náchodě odhalena na jaře.

   

  Scénář a organizaci pohřbu má na starosti hereččina kamarádka a PR manažerka Helena Váňová, která sama vyjádřila pohoršení nad tím, jak se Národní divadlo zachovalo. “Nedovolili nám odehrát ani ten dokument, který natočila TV Prima, je moc hezký a byl televizí odsouhlasený. Nechápu to,” dodala Váňová.

   

  Luba Skořepová byla přitom členkou a následně emeritní členkou první české scény od roku 1948. Ani tak ale vedení ND včele s Janem Burianem neumožnilo rozloučení na jevišti, tak jak se to běžně dělá v případě velkých jmen a herců. Naopak ústy mluvčího uvedlo, že udělalo maximum proto, aby rozloučení v divadle bylo a že se takto praktikuje už řadu let. Tedy, že je rakev ve foyer, tedy spíše na chodbě, hned za vstupními dveřmi. 

   

  “Čemu nerozumím je, že nás, než to začalo, nechali stát venku, na tom mrazu. Nerozumím tomu trochu, no,” dodal baletní mistr Vlastimil Harapes.

   

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...