Pondělí 18. června 2018
svátek má Milan, zítra Leoš

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  VELKÁ OSTUDA

  STYĎTE SE, Buriane, Špinare… Volají herci i diváci kvůli pohřbu Luby Skořepové!

  04.01.2017 00:00 / celebrity google+ twitter facebook

  Taková ostuda, podlost, sprosťárna! Tak komentovali mnozí herci i diváci a příznivci herečky Luby Skořepové formu, jakou Národní divadlo v Praze zvolilo pro poslední rozloučení se zesnulou herečkou! To si nezasloužila víc, než aby její rakev stála na chodbě?

  Skořepová pohřeb lupa
  Rakev se zesnulou Lubou Skořepovou povolilo vedení Národního divadla vystavit jen na chodbě! | Profimedia

  Tak, jak vypadá situace v Národním divadle, odkud se vyhazují schopní a oblíbení herci, ruší se skvělá představení, likvidují se busty osobností, takový je odraz i toho, co sebestředný ředitel s ještě sebestřednějším uměleckým šéfem dokážou udělat. A to ke všemu sám ředitel Jan Burian u rakve promluvil. Tím mnohé naštval, protože umožnil udělat rozloučení jen ve foyer divadla. 

   

  “Tohle si tedy Luba nezasloužila. Byla skoro celý život herečkou Národního divadla a oni ji nechají na chodbě? Že se ti dva nestydí,” řekla jedna z hereček a měla na mysli ředitele divadla Jana Buriana a uměleckého šéfa Daniela Špinara.

   

  Vedení ND se cosi snažilo tvrdit, že by se fanouškové jinak do divadla nevešli přičemž tisíce jich se poklonit rozhodně nepřišly a do sálu se vejdou stovky lidí. Proč tedy neměla Luba Skořepová rozloučení ve Zlaté kapličce na jevišti, tak jako řada zesnulých herců před ní?  

  Mnozí herci i příznivci Luby Skořepové jsou naštvaní na vedení Národního divadla!
   

   

  Další verzí bylo, že v době rozloučení se Skořepovou se na jevišti Národního divadla odehrávala zkouška. “Pan ředitel je prostě osel! A oslem zůstane! Říct, že se odehrává zkouška a vedle se lidé loučí s hereckou legendou? Proboha, to chce kus arogance. I kdyby měli zkoušku zrušit, i kdyby měli zrušit třeba představení, ta Luba by si to zasloužila. A pokud to Burian a ten jeho noshled nechápou, pak je s Národním divadlem ámen,” řekl naštvaně jeden z hereckých kolegů Skořepové.

   


  "Je vidět, kam úroveň vedení ND došla. Jak se chovají k lidem, jakou mají úctu. Je to na zvracení! Vystavit rakev se zesnulou herečkou na chodbě? To je pod úroveň. Že to neudělali v bufetu, nebo rovnou na toaletě,” rozčílila se fanynka a zároveň známá Skořepové, paní Jana.

   

  “To jsem nečekal, jsem velmi překvapen. Zřejmě tam mají zkoušky, ale za těch 50 let v branži jsem tu zažil mnoho pohřbů, ale že by rakev nebyla na jevišti, to ještě nikdy. Je mi to trochu líto, zřejmě k tomu mají pádný důvod,“ řekl až trochu trapně loajálně bývalý šéf baletu ND Vlastimil Harapes. 

   


  V šoku byl i herec Miloš Nesvadba nebo herečka Bára Hrzánová. „Jsem z toho trochu v šoku. Šla jsem automaticky k zadnímu vchodu, že budu stát čestnou stráž na jevišti, kde to rozloučení samozřejmě mělo být…. Ale řekli mi, že je to vpředu… Nechápu…,” dodala Hrzánová. 

   


  Tělo Luby Skořepové bylo po asi půl hodině vystavení na chodbě divadla přeneseno špalírem a za zvuků pozounů do vozu, které odjelo do krematoria. Zde bude zpopelněna a rozloučení a uložení urny se uskuteční jen v úzkém kruhu rodinném příští týden na hřbitově v Náchodě, odkud herečka pocházela. 

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...