Pátek 20. července 2018
svátek má Ilja, zítra Vítězslav

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  MODELKA POMÁHÁ

  "TAK SE STAREJ, MLADEJ!“ SIMONY KRAINOVÉ

  19.11.2016 14:00 / celebrity google+ twitter facebook

  Před osmi měsíci začala fungovat Nadace Antonika Simony Krainové. Co všechno se jí už podařilo? Baví jí nadace? Co má v plánu dál? A kdo všechno za její nadací stojí? Rozhovor se Simonou Krainovou a manažerkou nadace Simonou Bagarovou o Antonice.

  Krainová lupa
  Heslem Nadace Antonika Simony Krainové je - Tak se starej, mladej! | Antonika

  Osm měsíců s Nadací Antonika je za vámi. Jak byste je zhodnotila? 

  Je to pro mě úplně nový svět, který funguje na jiných principech, než jsem byla doposud zvyklá. Těší mě, že jsem spojila své jméno s dobrou věcí, teď s odstupem času už můžu zhodnotit, že to bylo správné rozhodnutí. Mám radost a vážím si toho, že je naším generálním partnerem Raiffeisen stavební spořitelna, díky které vše mohlo vzniknout. 

   

  Jaké projekty se vám podařilo rozjet? 

  Vyhlásili jsme první grantové řízení na téma jak stárnout s radostí. Přihlásilo se 66 projektů s nejrůznějšími nápady, ale moc inovativních jich nebylo a podpořili jsme tak finančně jen čtyři z nich. Dalším čtyřem jsme ale nabídli mediální podporu, aby si mohli o podporu říct víc nahlas. A založili jsme krizový fond, který nabízí jednorázovou nebo krátkodobou finanční pomoc seniorům ve finanční tísni.   

  Heslem Nadace Antonika Simony Krainové je "Tak se starej, mladej..."
   

   

  Simono a jaký projekt nejvíc baví tebe? 

  Jsem ráda, když můžeme pomoct konkrétním lidem se zajímavým životním příběhem pomocí našeho krizového fondu. Držím se našeho motta/hashtagu #„Tak se starej, mladej!“ díky kterému vymýšlíme akce, na kterých se potkává starší a mladší generace. V září jsme měli milé setkání, vlastně takový piknik a degustaci vína v Riegrových sadech, to bylo moc příjemné. 

   

  Máte nějaké plány na Vánoce?

  I na Vánoce se budeme držet motta „Tak se starej, mladej!“ Chceme naše seniory potěšit a rozveselit hlavně o Vánocích, proto vyrazíme s mými přáteli navštívit domov pro seniory, kde každému ze seniorů přineseme vánoční dárek a snad i trochu radosti a vánoční atmosféry. J Těším se na to, že jim trochu rozzáříme jejich všední dny a budou na ten den rádi vzpomínat a těšit se na další připravované akce. Bude to vlastně taková malá vánoční party s živou hudbou, skvělým jídlem a věřím, že se i s dobrou atmosférou a náladou. 

   

  No a co rok 2017? Už víte, kudy se nadace vydá dál? 

  SB: Určitě bude další grantové řízení o stárnutí s radostí, věřím, že se podaří víc rozjet krizový fond a taky, že uděláme naši první velkou kampaň, abychom heslo „Tak se starej, mladej!“ šířili víc mezi lidi.

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...