Úterý 14. srpna 2018
svátek má Alan, zítra Hana

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  NAVŽDY ODEŠEL

  Své slavné ”Hallelujah” už nikdy nezazpívá! Zemřel Leonard Cohen!

  11.11.2016 11:15 / celebrity google+ twitter facebook

  Legendární kanadský hudebník a básník Leonard Cohen své slavné Hallelujah už nikdy nezazpívá. Zemřel ve věku 82 let. Na co přesně zpěvák a básník zemřel, není zatím jasné!

  Cohen Leonard lupa
  Odešla legenda, zpěvák a básník Leonard Cohen! | Archiv

  Úmrtí všestranného umělce a autora více než dvou desítek alb oznámila nahrávací společnost Sony Music na Facebooku.

   


  “S hlubokým zármutkem oznamujeme, že legendární básník, písničkář a umělec Leonard Cohen zesnul. Ztratili jsme jednoho z nejuznávanějších a nejplodnějších vizionářů," uvádí se v prohlášení, podle něhož proběne vzpomínková akce na Cohena v Los Angeles. Příčina úmrtí oznámena nebyla.

   


  Cohen byl vedle Boba Dylana či Paula Simona jedním z písničkářů, jejichž sláva se zrodila v uvolněných šedesátých letech minulého století a od té doby ovlivnili několik generací. Za to si vysloužil mimo jiné přijetí do rokenrolové síně slávy a udělení nejvyššího kanadského civilního řádu.  

  Leonard Cohen zemřel ve věku 82 let. Na svém kontě má na 20 alb a řadu básní!
   

   


  Spojoval výjimečné literární nadání se schopností vtělit metaforický text do silné folkové melodie. Téma jeho textů často zahrnovalo náboženské cítění i sexuální tohu, které propojil právě ve své patrně nejznámější písni Hallelujah, jež se od prvního vydání v roce 1984 dočkala desítek verzí od různých umělců.

   


  Ještě před začátkem hudební dráhy napsal počátkem šedesátých let dva romány, avšak poté, co mu druhé dílo po úspěchu toho prvního u kritiky narazilo i v souvislosti s příliš otevřeným pohledem na téma sexu, se vrhl na muziku. 

   


  Básně však Cohen psát nepřestal a na kontě má přes deset vydaných sbírek poezie. Podle mnohých byly jeho literární i hudební kvality neoddělitelné. 

   


  "Když lidé mluví o Leonardovi, zapomínají zmínit jeho melodie, které jsou pro mě, spolu s jeho texty, jeho nejvýjimečnějšími výtvory," řekl nedávno Bob Dylan.

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...