Pondělí 16. července 2018
svátek má Luboš, zítra Martina

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  SUPER KŠEFTY

  Tři sestry slušně pumply státní podnik! A z našich daní!

  31.10.2016 00:30 / celebrity google+ twitter facebook

  Kapela Tři sestry se nezdá, ale dokáže vydělat na mnoha místech. Třeba i ve státní sféře a solidně tak pumpne společnost, do které tečou peníze od daňových poplatníků. A ne málo!

  Tři sestry lupa
  Kapela Tři sestry si na akci Povodí Vltavy slušně vydělala! | Archiv kapely

  Státní podnik Povodí Moravy utratil 320 tisíc korun za koncert této kapely určený zaměstnancům. Vyplynulo to z údajů v registru smluv. Do této společnosti, ostatně jako do všech podobných, směřují ročně ze státního rozpočtu miliardy korun. 

   


  Povodí Vltavy nevidí na tom, že dalo přes 300 tisíc korun, které mohly jít třeba na mzdy zaměstnanců, interpretům za zhruba hodinu a půl trvajícího vystoupení, nic špatného.

   


  „Jednalo se o akci, kterou podnik uspořádal pro všechny zaměstnance, akce se zúčastnilo přibližně 600 až 650 lidí, a to k výročí padesáti let od založení podniku, které se slaví v letošním roce. Uvedená částka je včetně všech služeb. Zaplatili jsme z ní nejen kapelu, ale také stavbu pódia, pronájem aparatury i ozvučení celé akce. Nešlo tedy jen o samotný koncert Tří sester,“ uvedl podnik na Facebooku.  

  Povodí Vltavy zaplatilo 320 tisíc korun v rámci oslav za vystoupení kapely Tři sestry.
   

   

   

  „Nevidíme nic špatného na tom, že podnik v rámci oslav padesátého výročí pozve všechny zaměstnance, kteří poctivě pracují, na akci, kterou zaplatí. Kdyby ty peníze utratil tak, že dá každému z nich necelou pětistovku na konci roku v prémiích, nikdo by se neozval. Když ale zaměstnance odmění koncertem, o kterém informace transparentně zveřejní, tak je to špatně,“ dodal podnik v reakci.

   


  Jenže, kdyby například odměnil matky samoživitelky, nebo ty, kteří mají nejnižší mzdu, smysl by to zcela jistě mělo.

   


  Tři sestry ale nejsou jediným českým interpretem, který dostává podobné kšefty. V minulosti pro státní firmy či instituce na různých oslavách, plesech a podobných záležitostech vystupovaly zcela jistě i další zpěváci a kapely. Například částky, které jdou z městkých či krajských rozpočtů na každoroční plesy, jsou v řádu od stovek tisíc do milionů korun. Nemluvě o společnostech jako ČEZ, ŘSD, ČD, SŽDC a podobně.

   


  Zveřejňovat smlouvy v registru je povinné od 1. července. V registru je od té doby denně zveřejněno přes dva tisíce smluv.

   


  Někteří politici, například poslanci Jan Klán (KSČM) a Jan Bartošek (KDU-ČSL), se přesto v poslední době snaží registr a rozsah v něm zveřejňovaných informací omezit.

   

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...