Pátek 22. června 2018
svátek má Pavla, zítra Zdeňka

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  NEDĚLNÍ ROZHOVOR

  Herec Petr Batěk: S bráchou jsme dělali striptýz!

  30.10.2016 11:58 / celebrity google+ twitter facebook

  Petr Batěk je bratrem mladšího a možná mediálně více známějšího Pavla Baťka. Ale byť jsou sourozenci, jsou vizuálně, herecky i svým projevem každý jiný. Petr se navíc neveze na slávě svého sourozence a jde si svou vlastní cestou, byť má s bratrem naprosto skvělé vztahy a vzájemně se podporují. Bleskove.cz se v Nedělním rozhovoru Petra na pár věcí zeptalo.

  Batěk Petr lupa
  Petr Batěk je nejen divadelní, filmový a televizní herec, ale také moderátor, produkční i muzikant! | Archiv P. Baťka

  Petře, v čem jste s bratrem Pavlem jiní? Co vidíte jako hlavní odlišnost, kromě věku či výšky?

  Jsme bratři a tedy oba jedné krve. Odlišní jsme jinak téměř ve všem. Brácha je asi pečlivější, v řadě věcí tvrdší na sebe i na okolí, místy větší morous (úsměv). Lišíme se i ve spoustě názorech na cokoliv. Každopádně nám to ale nebrání v dobrém vztahu, ke kterému nás naše maminka vždycky vedla. Řídíme se heslem: "musíme si pomáhat". 

   

  Pavla diváci znají více ze seriálů, filmů i z divadla. Přitom oba jste herci. Ale ani vy nejste rozhodně neznámý. Co je Vaší hlavní náplní?

  Mou hlavní náplní je herectví. Kromě rolí před kamerou hraju v současnosti ve čtyřech divadlech. V Národním divadle, Divadle Na Fidlovačce, Západočeském divadle v Chebu a nově také v Městském divadle v Kladně. Vedle toho ještě píšu básně a scénáře pro pouliční divadlo a ve volných chvílích skládám písničky. Možná jsem také, na rozdíl od bráchy, workoholik.  

  Herec Petr Batěk je bratrem mladšího herce Pavla Baťka. I když jsou každý jiný, vzájemně se podporují!
   

   

  Kromě toho, že hrajete v Západočeském divadle v Chebu, diváci vás mohou vidět v Národním divadle, Na Fidlovačce. To nejsou zrovna "malé scény"!

  Jsou to velká divadla, plná dobrých lidí. Jinými slovy, ve všech divadlech, ve kterých mám příležitost pracovat, je mi dobře a mám v nich řadu dobrých přátel.

   

  S bráchou jste ale dělali společně Striptýz. Uveďte to na pravou míru... 

  Ano, přividěláváme si ve striptýzových barech (smích), ale vy máte asi na mysli ten Striptease od Slawomira Mrožka. To bylo naše společné divadelní představení, které režíroval Peter Chmela a měli jsme ho moc rádi. Možná odtud pramení naše záliba v obnažování se...

   

  A na dalších věcech jste spolupracovali nebo spolupracujete?

  Točili jsme spolu v jednom díle Kriminálky Anděl, potkali jsme se ve filmu Zejtra napořád a hlavně spolu koncertujeme. Máme kapelu The End of Colours, což jsou The Doors revival a v tomhle projektu je nám oběma myslím hodně dobře.

   

  Je vaším snem hrát třeba s Pavlem v nějakém celovečerním filmu, seriálu nebo zásadním divadelním kusu?

  Není, ale nebráním se té představě. Pokud to je snem někoho jiného, jistě nás oba osloví.

   

  Diváci vás jistě zaznamenali v seriálu Rapl, který nyní běží, a co vím, máte před sebou i další projekty.

  V Raplovi se objevím jen v jednom díle, který se jmenuje Black Jack, v roli ředitele casina. Čeká mě ještě jedna kriminálka s režisérem Robertem Sedláčkem a v poště mi přistál scénář na celovečerní film.

   

  Vy ale nejste jen televizní, filmový a divadelní herec. Vy jste i muzikant, moderátor, produkční...

  Ano, mám vlastní uměleckou agenturu a co se týká hudby, ta je mým největším koníčkem. Mám několik hotových skladeb, které jsou veřejně dostupné a na příští rok jsem si naplánoval své vlastní album. Plánů je mnoho, ale jisté je, že nikam nemusím spěchat.

   

  Nedávno jste třeba zajímavě moderoval odhalení sochy Edith Piaf v pražském muzeu voskových figurín. Jak na vás působí právě osobnost takové star, jakou byla a vlastně stále je Piaf?

  Osobnosti, jako byla ona, na mě samozřejmě působí pozitivně. Lidí, kteří něco v životě dokázali, si vážím. A pokud si při tom všem ještě dokázali udržet pokoru a laskavost, jsou mými vzory.

   

  Máte nějaké herecké, pěvecké, hudební vzory, nějaké "magnety", ke kterým se upínáte?

  Konkrétní vybrané vzory nemám, ale těch, ke kterým vzhlížím, je dost. V hudbě třeba Bob Dylan, Jim Morrison, Tom Waits. V herectví jsou to například Jack Nickolson, Johny Depp, u nás třeba Josef Abrhám, Oldřich Kaiser a další... samozřejmě, nejsou mezi nimi jen muži ;)

   

  A teď trochu o soukromí. Neříkejte, že na takového urostlého a skoro dvoumetrového chlapa se nelepí ženské jako vosy na bonbón. Tak co vy a ženy?

  Pravda, ani v tomhle si nestěžuji. Ženy mám rád a myslím, že je dostatek žen, které mají rády mě. I když musím přiznat, že pro klidné soužití asi nejsem zrovna ideální typ. Co s partnerem workoholikem, který je většinu času někde na cestách? Mám už za sebou dvě manželství a z každého jednoho úžasného potomka, Kristýnku a Péťu.

   

  A vaše plány třeba na nějakou stabilnější rodinu, pevnější zázemí?

  Myslíte třetí manželství? Tak o tom rozhodně neuvažuji. I když – nikdy neříkej nikdy.

   

  Když přímo nepracujete, jaké máte zájmy, koníčky, nebo čím dobíjíte baterky?

  Pracuji většinu svého času a neumím moc odpočívat. Naučil jsem se dobíjet baterky za pochodu. Ale mám sny! Sny o tom, že budu jednou hodně cestovat. Říkám si, že navzdory svému věku jsem ještě dostatečně nepoznal planetu, po které se pohybuji. To je věc, kterou musím napravit. A někdy brzy, ještě než definitivně natáhnu bačkory...

   

  Máte nějaké životní motto, kterým se řídíte?

  Třeba ten od Nietzscheho: "Co tě nezabije, to tě posílí"...

   

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...