Úterý 19. června 2018
svátek má Leoš, zítra Květa

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  DALŠÍ KNIHA

  Knihu o Gottovi chce autor hájit třeba před soudem! Vyjde ale i druhá!

  01.10.2016 11:35 / celebrity google+ twitter facebook

  Jiří Krušina, který vydal knihu o Karlu Gottovi s názvem Na cestách se Slavíkem a jež vzbudila obrovský poprask, říká, že se hodlá bránit i u soudu! Nechápe totiž, co se s Mistrem stalo, že takhle reaguje a od knihy plné jeho fotek se distancoval. Nyní ale vychází o Gottovi i další kniha!

  Gott Karel lupa
  Karel Gott je tak zajímavé téma, že o něm všichni chtějí vydávat knihy! | Profimedia

  Krušina tvrdí, že neměl šanci dát Gottovi knihu ke schválení, protože se mu nedovolal a jeho management mu to ani přes několikerá volání neumožnil. A že fotky, které v knize Na cestách se Slavíkem jsou, vznikly se svolením zpěváka.

   

  Právní zástupce Karla Gotta namítá, že na tom nezáleží, že Mistr neschválil dílo jako takové a tudíž jde o porušení autorského zákona i osobnostních práv.

   

  To ale Jiří Krušina odmítá. S Karlem Gottem jsem před dvěma týdny mluvil, a i když měl výhrady, mám pocit, že rozhovor byl na přátelské bázi. A nakonec jsme se rozloučili tak, že on si to ještě promyslí, svou kritiku mé knihy, a měl jsem za to, že je vše v pořádku,“ říká fotograf a novinář.  

  Kniha Na cestách se Slavíkem není jediná, která nyní vychází. Vznikla i další, a to Karel Gott - Solitér!
   

   

  Jenomže všechno v pořádku evidentně není a Gott poslal na Krušinu svého právníka. Ten by sice nejraději nechal stáhnout knihu z trhu předběžným opatřením, což by se mu zřejmě nepovedlo, protože dílo je už pár dní v prodeji. Krušina prý věří, že jde jen o nedorozumění a námitky Karla Gotta nejsou tak úplně z jeho hlavy. „Nevím, co se s ním stalo. Je to zvláštní a mrzí mě to. Nikdy bych nezveřejnil něco, co by Karla poškodilo…,“ podotkl Krušina.

   

  Gotta prý ale nejvíce rozčílila fotka, jak si zapíná poklopec a pak fakt, že v předmluvě je proslov prezidenta Miloše Zemana.

   

  Jenomže nejde o jediné dílo, které nyní o Gottovi vychází. Novinářské duo Miroslav Graclík a Václav Nekvapil vydává také knihu s názvem Karel Gott – Solitér. „Jedinečná kniha přináší ucelený profesní životopis Mistra, stejně jako perličky a střípky z jeho osobního života. Výpravná celobarevná kniha je doplněna bohatou obrazovou dokumentací čítající přes 1 400 fotografií, ať už jde o raritní snímky titulních stran starých českých, slovenských a německých časopisů, nebo o fotografie obalů vinylových singlů, elpíček i cédéček, které Mistrovi vycházely doslova po celém světě,“ říkají o díle autoři.

   

  S touto knihou mít Karel Gott nejspíš problém nebude. Potíže nastaly pouze s fotostory od Jiřího Krušiny. Toho sice zpěvák s sebou bral deset let na cesty a on ho fotil. Dnes o něm hovoří jako o “bývalém příteli“! Podobně, jako to udělal se zpěvákem Milanem Drobným, s nímž před časem nastaly velké hádky kvůli Gottově ženě Ivaně. Ta se přitom pouze snažila manžela chránit od zbytečných rozptýlení v době jeho nemoci.

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...