Úterý 14. srpna 2018
svátek má Alan, zítra Hana

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  DALŠÍ KNIHA

  Knihu o Gottovi chce autor hájit třeba před soudem! Vyjde ale i druhá!

  01.10.2016 11:35 / celebrity google+ twitter facebook

  Jiří Krušina, který vydal knihu o Karlu Gottovi s názvem Na cestách se Slavíkem a jež vzbudila obrovský poprask, říká, že se hodlá bránit i u soudu! Nechápe totiž, co se s Mistrem stalo, že takhle reaguje a od knihy plné jeho fotek se distancoval. Nyní ale vychází o Gottovi i další kniha!

  Gott Karel lupa
  Karel Gott je tak zajímavé téma, že o něm všichni chtějí vydávat knihy! | Profimedia

  Krušina tvrdí, že neměl šanci dát Gottovi knihu ke schválení, protože se mu nedovolal a jeho management mu to ani přes několikerá volání neumožnil. A že fotky, které v knize Na cestách se Slavíkem jsou, vznikly se svolením zpěváka.

   

  Právní zástupce Karla Gotta namítá, že na tom nezáleží, že Mistr neschválil dílo jako takové a tudíž jde o porušení autorského zákona i osobnostních práv.

   

  To ale Jiří Krušina odmítá. S Karlem Gottem jsem před dvěma týdny mluvil, a i když měl výhrady, mám pocit, že rozhovor byl na přátelské bázi. A nakonec jsme se rozloučili tak, že on si to ještě promyslí, svou kritiku mé knihy, a měl jsem za to, že je vše v pořádku,“ říká fotograf a novinář.  

  Kniha Na cestách se Slavíkem není jediná, která nyní vychází. Vznikla i další, a to Karel Gott - Solitér!
   

   

  Jenomže všechno v pořádku evidentně není a Gott poslal na Krušinu svého právníka. Ten by sice nejraději nechal stáhnout knihu z trhu předběžným opatřením, což by se mu zřejmě nepovedlo, protože dílo je už pár dní v prodeji. Krušina prý věří, že jde jen o nedorozumění a námitky Karla Gotta nejsou tak úplně z jeho hlavy. „Nevím, co se s ním stalo. Je to zvláštní a mrzí mě to. Nikdy bych nezveřejnil něco, co by Karla poškodilo…,“ podotkl Krušina.

   

  Gotta prý ale nejvíce rozčílila fotka, jak si zapíná poklopec a pak fakt, že v předmluvě je proslov prezidenta Miloše Zemana.

   

  Jenomže nejde o jediné dílo, které nyní o Gottovi vychází. Novinářské duo Miroslav Graclík a Václav Nekvapil vydává také knihu s názvem Karel Gott – Solitér. „Jedinečná kniha přináší ucelený profesní životopis Mistra, stejně jako perličky a střípky z jeho osobního života. Výpravná celobarevná kniha je doplněna bohatou obrazovou dokumentací čítající přes 1 400 fotografií, ať už jde o raritní snímky titulních stran starých českých, slovenských a německých časopisů, nebo o fotografie obalů vinylových singlů, elpíček i cédéček, které Mistrovi vycházely doslova po celém světě,“ říkají o díle autoři.

   

  S touto knihou mít Karel Gott nejspíš problém nebude. Potíže nastaly pouze s fotostory od Jiřího Krušiny. Toho sice zpěvák s sebou bral deset let na cesty a on ho fotil. Dnes o něm hovoří jako o “bývalém příteli“! Podobně, jako to udělal se zpěvákem Milanem Drobným, s nímž před časem nastaly velké hádky kvůli Gottově ženě Ivaně. Ta se přitom pouze snažila manžela chránit od zbytečných rozptýlení v době jeho nemoci.

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...