Pondělí 20. listopadu 2017
svátek má Nikola, zítra Albert
  HERECKÁ LEGENDA

  Herec Lubomír Kostelka: Exkluzivně pro Bleskově!

  19.09.2016 11:35 / celebrity google+ twitter facebook

  Příští rok v březnu oslaví úctyhodné 90. narozeniny. Je jedním z posledních žijících členů staré dobré herecké generace. Svou profesi před třemi lety pověsil ale na hřebík. Jak nyní žije a jak se cítí velký přítel Vladimíra Menšíka, herec Lubomír Kostelka? To Bleskove.cz zjistilo!

  Kostelka Lubomír lupa
  Lubomír Kostelka se vzdal herectví i moderování v dětském televizním pořadu! | Archiv ČT

  Kostelkův syn, žijící v Německu, redakci minulý týden prozradil, že tatínkovi se daří v rámci možností dobře, je soběstačný a taky se zajímá o dění okolo sebe, i o mladší kolegy. Když jsme však Lubomíru Kostelkovi dnes dopoledne zavolali, nezněl zrovna pozitivně.

   

  „Omlouvám se, není mi vůbec dobře. Musím odpoledne do Vlašimi a vážně mi není dobře. Nezlobte se, nemám moc náladu poskytovat rozhovor. Nezlobte se,“ řekl herecký bard na otázku, jak se mu daří.

   

  „Je to jak kdy, jako na houpačce. Teď to počasí, to nám starým nepřidá. Není to žádná sláva…. Omlouvám se a nashledanou…,“ dodal Kostelka a zavěsil.

   

  Zcela pochopitelně se nechtěl vybavovat dál. V jeho hlase jasně znělo, že herec na tom není zrovna nejlépe. A pokud ho čeká návštěva lékaře, asi musí vynaložit všechny síly, aby se k němu dostal.

   

  „Pan Kostelka tu žije vlastně trvale. Jezdí sem rodina, ale když potřebuje k lékaři, na úřady, na nákup, vozí ho jeden ze sousedů, moc ochotný pán. Sám pan Kostelka by samozřejmě nemohl jet někam autobusem nebo sám řídit. To vůbec ne. Každý rok tam chodíme mu blahopřát k narozeninám. A snad k těm devadesátinám vymyslíme něco hezkého, originálního,“ řekla Bleskove.cz starostka obce ve Středočeském kraji, kde Lubomír Kostelka bydlí.  

  Lubomír Kostelka sice už pověsil herectví na hřebík, ale jinak se prý v rámci možností cítí dobře. V rozhovoru s naší redakcí zněl ale spíš zkroušeně!
   

   

  Občas se ale přesune na svou druhou chalupu na Moravu, odkud původně pochází. Tam se má tento týden vydat. „Má tam svému kamarádovi pokřtít knihu. Tak snad bude tatínek v pohodě a bude se na tu cestu cítit,“ řekl před pár dny redakci jeho syn.

   

  Posledním filmem, v kterém Kostelka hrál, byly Babovřesky 2 Zdeňka Trošky. Třetí díl už herec odmítl. „Už tam se mu tehdy udělalo z vedra špatně a musela přijet sanitka. Pan Kostelka byl dehydrovaný, jak to u starších lidí bývá, když málo pijí. Ale jinak byl vzhledem ke svému věku docela v pořádku. Jen samozřejmě unavený. A říkal, že už dál ale točit nechce,“ řekla Bleskove.cz členka štábu, který komedii v jižních Čechách natáčel.

   

  Před pár lety se vzdal i role dědečka v pořadu Kouzelná školka v České televizi, kde řadu roků působil. Podle lidí z produkce už mu nešlo učení textů a byl brzo unavený. Proto sám uznal, že tohle už dělat nechce a ani nemůže. 

   

  „Pan Kostelka je sice známá osobnost, ale my ani moc o něm nevíme. Občas ho zahlédnu, když ho jeho soused někam veze. Ale jinak ne. Jednou u něj natáčela televize, ale to je pár let. A to je provázel po vsi. Jinak je to tichý, skromný a moc hodný pán. Jako herec je skvělý. Ale více ho vidíme v televizi, než tady u nás,“ prozradila obyvatelka obce z Benešovska.

   

  Snad bude tedy herecký bard zase v pořádku. Počasí, které nyní panuje, nemá dobrý vliv na mnoho lidí, natož na lidi vyššího věku, jako právě na Lubomíra Kostelku.

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...