Neděle 24. června 2018
svátek má Jan, zítra Ivan

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  LESK A SLÁVA

  Lucie Bílá v rozpacích! Páchá dobro, a to je špatně?

  18.09.2016 00:35 / celebrity google+ twitter facebook

  Svými srdíčky, lidičkami, sluníčky, zdrobnělinami možná některé lidi štve, ale ve své podstatě je Lucie Bílá jedna z mála českých umělkyň, kdo sice vydělává miliony, ale také jich několik rozdá nebo pomůže sehnat. Je to snad špatně?

  Bílá Lucie lupa
  Lucie Bílá chce nejen dávat lidem radost zpěvem, ale i pomáhat potřebným! | Miwi

  Osmnáctinásobná Zlatá slavice, která letos slaví své jubileum a v listopadu vystoupí se dvěma mega koncerty v O2 areně si už zvykla, že ať udělá cokoli, pro některé je to stále špatně. Je ale snad špatně, že se zpěvačka snaží pomáhat? Někteří to snad i tak vnímají. Ať už je Hana Zaňáková z Otvovic jakákoli, její srdečnost a upřímná snaha být něco platná, se jí rozhodně upřít nedá.

   

  „Teď mi někdo řekl, že ,páchám dobro´. Já to prostě tak mám. Chci být něco platná, a když můžu pomoct, tak pomůžu. Teď i ty dva koncerty budou mít charitativní podtext, budeme vybírat na sanitku pro Alzheimercentrum v Zátiší, s kterým spolupracuji. A co se nepodaří vybrat z prodaných růženců, doplatím ze svého,“ slíbila Bílá na tiskovce ke koncertům.

   

  Bílá ale opravdu nemluví do větru. Pomáhat je jí vlastní. Teď snad ještě o to víc, když prožila dva roky s těžce nemocnou maminkou, která v únoru zemřela. „Vybírá se na děti, na postižené, to je samozřejmě dobře. Ale zapomíná se na seniory a na ty, kteří trpí Alzheimerovou nemocí obzvlášť. A já jim chci prostě pomoct…,“ podotkla zpěvačka, která spolupracuje třeba s Kontem Bariéry a i ze svého Černobílého tour v roce 2013 a 2014 pomohla půl milionem pro několik lidí na vozíky či další potřeby.  

  Lucie Bílá pomáhala a pomáhá stále dál. I z letošních mega koncertů v O2 areně chce věnovat peníze potřebným.
   

   

  „Lucie se třeba teď rozhodla, že v Otvovicích, kde žije, koupí chátrající kulturní centrum – Sokolovnu, kde jako mladá začínala. Kde vůbec jako malá poprvé zpívala. Chce to opravit a chce, aby to žilo. A už se našli někteří lidé, kteří na tom hledají bůhví co. Místo toho, aby byli rádi, že se z toho nestane nějaká ubytovna, na které budou někteří vydělávat, nebo že to nespadne, tak šijí do Lucky…,“ rozčílila se jedna z kamarádek zpěvačky, pro kterou jsou Otvovice opravdovým domovem.

   

  Bílá pomáhá i mimo to. Nyní díky kampani s jedním řetězcem pomohla získat peníze na několik aut pro potřebné. Věnuje i ze svých honorářů peníze pro lidi v nouzi. A jako každý umělec dostává dopisy s prosbou o pomoc. „Někdy je to spíš úsměvné, když chtějí třeba na ledničku, na pračku, ale jsou to lidi, kteří to třeba opravdu nepotřebují. Pak jsou ti, kteří to potřebují a tam jsem i já…,“ dodala bez dalších podrobností zpěvačka.

   

  „Lucii známe jako tu hvězdu, která má ráda potlesk, světla, pódia a to pozlátko. Ale jinak je to nesmírně křehká, dobrosrdečná ženská, která by se rozdala. A má radost z toho, když vidí, že její pomoc má smysl. Pak z toho sama žije týdny, měsíce. Těší ji, že jí bylo dáno mít možnost pomáhat. Málokdo si uvědomuje, kolik toho v životě i ze sebe musela dát, aby něco získala. Že ta sláva, popularita, peníze, že to není zadarmo. Že je to těžce vydřené. Ať se někdo zkusí zamyslet nad tím, co ona vše dělá, a pak ať ji kritizuje za její ,srdíčka a lidičky´ Ti, co to dělají, jsou trapáci, kteří sami nic neumí, pomoct už vůbec ne. Jen kritizovat a urážet,“ zastává se zpěvačky osoba jí blízká, která chce zůstat v ústraní, ale zná ji řadu let i soukromě.

   

  Lucie Bílá kromě svých listopadových dvou mega koncertů připravuje už i Vánoční tour po Česku a Slovensku a na příští rok chystá další zajímavé projekty. A i pomocí jich chce dál pomáhat.

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...