Pátek 23. března 2018
svátek má Ivona, zítra Gabriel
  VELKÝ NÁVRAT

  Poznáváte ji? Nejslavnější slovenská zpěvačka se po 14 letech vrátila na pódia!

  17.09.2016 00:30 / celebrity google+ twitter facebook

  Někdejší hvězda československé populární hudby Marika Gombitová se po mnoha letech vrátila na hudební pódia. Včera po dlouhé době poprvé zpívala. Její vystoupení v rámci koncertu s Mirem Žbirkou sledovalo v pražské holešovické aréně na 8 000 lidí!

  Gombitová Marika lupa
  Marika Gombitová vypadá stále velmi dobře. Nyní se vrací na koncertní pódia! | Archiv ČT

  Gombitová, která vypadá pořád velmi dobře, je hostem čtyř velkých koncertů Miroslava Žbirky, které se během září konají v Česku i na Slovensku v rámci turné Road To Abbey Road 2016.

   

  V neděli vystoupí Žbirka s Gombitovou v Ostravě, poté se přesunou do Bratislavy a Košic. Gombitová posledních 15 let vystupovala jen velmi sporadicky, většinou na uzavřených privátních koncertech.

   

  „Velmi se na to těším, i když mám pochopitelně jistou trému…,“ svěřila se před koncertem Gombitová, která odpoledne zkoušela se Žbirkou a večer zazpívali před publikem. Sklidila obrovský potlesk.  

  Marika Gombitová se po 14 letech vrátila před publikum. V Praze zahájila s Miro Žbirkou sérii čtyř velkých koncertů, kde je jeho hostem!
   

   

  Koncem roku 1980 měla Gombitová cestou z koncertu těžkou autonehodu, po níž zůstala upoutána na invalidní vozík. Po několika málo letech ale začala znovu zpívat, pomohl ji tehdy právě Žbirka i bývalí členové kapely Modus. Natočila několik alb, koncertovala, až v roce 2002 ohlásila odchod z veřejného života.

   

  "Podařilo se něco, v co bych před pár lety ani nedoufal. Být s Marikou znovu společně na pódiu je můj splněný sen," podotkl Miro Žbirka.

   

  Žbirka si na své koncerty kromě Gombitové pozval i hosty z Velké Británie, jelikož mimo svých nejznámějších hitů zahraje a zazpívá písně z nejnovější desky Miro nahrané ve slavném londýnském studiu Abbey Road.

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...