Pondělí 16. července 2018
svátek má Luboš, zítra Martina

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  NOVÁ ROLE

  Viktor Preiss je Bůh! Opravdu, tedy bude!

  15.09.2016 11:35 / celebrity google+ twitter facebook

  Nedávný a podle mnohých kolegů nepříjemný odchod Viktora Preisse z Vinohradského divadla neznamenal pro oblíbeného herce stažení se do ústraní. Naopak! Charismatický umělec je Bůh, tedy spíš bude!

  Preiss Viktor lupa
  Viktor Preiss je Bůh, tedy spíš teprve bude! | Mefisto

  Viktor Preiss si totiž zahraje v muzikálu a rovnou toho nejvyššího z nejvyšších! Všechny role muzikálu Mefisto jsou již definitivně obsazeny a účinkující pod vedením režiséra Zdeňka Zelenky již pilně zkouší. Jednou z nejdůležitějších rolí celého muzikálu je Hospodin, jehož hlas se v příběhu často ozve, aby zhodnotil chování omládlého Fausta, který si naplno začal užívat života. 

   

  „Chtěli jsme laskavý, moudrý hlas, ze kterého by bylo možno cítit božský klid,“ říká režisér. „Už když jsem psal libreto, říkal jsem si, že ideálním by pro tuto roli byl Viktor Preiss, se kterým jsem za pětadvacet let spolupráce natočil více jak dvacet hlavních rolí, takže se velmi dobře známe. Jenže byly prázdniny, ale hlavně – Viktor odešel z divadelního světa a vůbec nebylo jisté, že se do něho aspoň tímto způsobem na chvilku vrátí. A výsledek? Lepšího Boha jsme si nemohli přát!,“ říká Zdeněk Zelenka, který přebral režisérské žezlo po údajně nemocném Filipu Renčovi.

   

  Preiss musel natočit hlasové stopy. Natáčení proběhlo ve studiu hudebního skladatele Daniela Bartáka, ve kterém si Preiss poslechl i některá hudební čísla muzikálu Mefisto a byl jimi nadšený.  

  Herec Viktor Preiss dostal nabídku, aby do nového muzikálu Mefisto natočil hlas Boha!
   

   

  „Až budu mluvit, pouštějte mi tu hudbu do sluchátek, mně to pomáhá!“ vyžadoval a božsky promlouval tak dlouho, dokud sám se sebou nebyl spokojen. Zajímavostí je, že herec v minulosti roli podobnou té Mefistově hrál v divadle a projevil proto velký zájem o muzikálové zpracování tohoto známého faustovského motivu. 

   

  „Určitě přijdu na premiéru 3. listopadu, ještě se mi totiž v celé mé kariéře nestalo, aby na můj hlas tančili tanečníci, to musím vidět!“ ujišťoval po natáčení, nasadil si na hlavu helmu a zcela nebožsky odjel ze studia na své silné motorce.

   

  Podle producentů je muzikál Mefisto ve stádiu pilného zkoušení, hudba je kompletně nahraná, dokončují se dekorace podle návrhů arch. Daniela Dvořáka, probíhají první kostýmní zkoušky.

   

  „Choreografka Qaša piluje taneční čísla, chystá se natočení trikových projekcí. Zrušil jsem všechny závazky a věnuji se jen tomuto muzikálu. Pracovat totiž s profesionály, jakými jsou třeba Josef Vojtek, Jaromír Dulava, Michal Novotný či třeba právě Viktor Preiss, to vyžaduje plné soustředění,“ podotkl Zelenka a dodal: „Snad nad námi Bůh Viktora Preisse bude držet ochrannou ruku!“  

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...