Úterý 14. srpna 2018
svátek má Alan, zítra Hana

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  DOBRÉ ZPRÁVY

  Menšíkův kamarád Kostelka: Víme, jak na tom je!

  14.09.2016 12:00 / celebrity google+ twitter facebook

  Dobrá zpráva! Jeden z posledních hereckých bardů staré generace Lubomír Kostelka (89) se stále drží. Na to, že mu bude příští rok už devadesát a před časem nevypadal jeho zdravotní stav nejlépe, se vzhledem ke svému věku těší skvělé psychické a relativně dobré fyzické kondici.

  Kostelka lupa
  Lubomíru Kostelkovi bude příští rok 90 let! | Archiv ČT

  Jeden z nejbližších přátel geniálního Vladimíra Menšíka, který byl i jeho velkým vzorem, ztvárnil desítky rolí. Před třemi lety se stáhl do soukromí a herectví už pověsil takříkajíc na hřebík. Život ale ne.

   

  „Na herectví už si tatínek netroufá, ale jinak se těší skvělé psychické kondici a s ohledem na svůj věk i té fyzické. Máme z toho radost, protože děda je opravdu člověk s přehledem a nadhledem,“ svěřil se Bleskove.cz jeho syn, žijící v Německu.

   

  Lubomír Kostelka rád sleduje televizi, kouká se i na filmy a inscenace, v kterých hrál, čte noviny, občas jej navštěvují přátelé.  

  Lubomír Kostelka se k herectví sice už nevrátí, ale cítí se dobře a dokonce sleduje i filmy, které natočil.
   

   

  „Občas i zkritizuje nějaké ty mladší ,kolegy´, protože samozřejmě srovnává v tom herectví. Ale je to tou dobou. Jinak je velmi aktivní. A rád vzpomíná na doby natáčení i své kolegy a přátele. V podstatě je jeden z posledních žijících z té staré, skvělé herecké generace,“ říká jeho syn, který se o otce s rodinou skvěle stará a tak Kostelka nestrádá po žádné stránce.

   

  Naposledy se Lubomír Kostelka před kamerou objevil v roce 2003 při natáčení komedie Zdeňka Trošky Babovřesky 2. Účinkování v třetím pokračování už vzhledem ke svému věku odmítl. Nové role přijímat už nehodlá. Jak prozradil jeho syn, ani příliš nabídek už nedostává. Nicméně rád se podívá na nové filmy a seriály. Sleduje dokumenty a neustále chce mít přehled.

   

  Když je hezky, občas jede na venkov na svou chalupu, kde je mu, jak i sám mnohdy říkal, nejlépe. Roky také provázel pořadem pro děti Kouzelná školka. Ani na to se, podobně jako jeho kolegyně Libuše Havelková, už necítí. Má ale řadu vzpomínek a zážitků, které mu rozhodně nikdo nevezme.

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...