Úterý 19. června 2018
svátek má Leoš, zítra Květa

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  DOBRÉ ZPRÁVY

  Menšíkův kamarád Kostelka: Víme, jak na tom je!

  14.09.2016 12:00 / celebrity google+ twitter facebook

  Dobrá zpráva! Jeden z posledních hereckých bardů staré generace Lubomír Kostelka (89) se stále drží. Na to, že mu bude příští rok už devadesát a před časem nevypadal jeho zdravotní stav nejlépe, se vzhledem ke svému věku těší skvělé psychické a relativně dobré fyzické kondici.

  Kostelka lupa
  Lubomíru Kostelkovi bude příští rok 90 let! | Archiv ČT

  Jeden z nejbližších přátel geniálního Vladimíra Menšíka, který byl i jeho velkým vzorem, ztvárnil desítky rolí. Před třemi lety se stáhl do soukromí a herectví už pověsil takříkajíc na hřebík. Život ale ne.

   

  „Na herectví už si tatínek netroufá, ale jinak se těší skvělé psychické kondici a s ohledem na svůj věk i té fyzické. Máme z toho radost, protože děda je opravdu člověk s přehledem a nadhledem,“ svěřil se Bleskove.cz jeho syn, žijící v Německu.

   

  Lubomír Kostelka rád sleduje televizi, kouká se i na filmy a inscenace, v kterých hrál, čte noviny, občas jej navštěvují přátelé.  

  Lubomír Kostelka se k herectví sice už nevrátí, ale cítí se dobře a dokonce sleduje i filmy, které natočil.
   

   

  „Občas i zkritizuje nějaké ty mladší ,kolegy´, protože samozřejmě srovnává v tom herectví. Ale je to tou dobou. Jinak je velmi aktivní. A rád vzpomíná na doby natáčení i své kolegy a přátele. V podstatě je jeden z posledních žijících z té staré, skvělé herecké generace,“ říká jeho syn, který se o otce s rodinou skvěle stará a tak Kostelka nestrádá po žádné stránce.

   

  Naposledy se Lubomír Kostelka před kamerou objevil v roce 2003 při natáčení komedie Zdeňka Trošky Babovřesky 2. Účinkování v třetím pokračování už vzhledem ke svému věku odmítl. Nové role přijímat už nehodlá. Jak prozradil jeho syn, ani příliš nabídek už nedostává. Nicméně rád se podívá na nové filmy a seriály. Sleduje dokumenty a neustále chce mít přehled.

   

  Když je hezky, občas jede na venkov na svou chalupu, kde je mu, jak i sám mnohdy říkal, nejlépe. Roky také provázel pořadem pro děti Kouzelná školka. Ani na to se, podobně jako jeho kolegyně Libuše Havelková, už necítí. Má ale řadu vzpomínek a zážitků, které mu rozhodně nikdo nevezme.

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...