Středa 23. května 2018
svátek má Vladimír, zítra Jana

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  VELKÉ PLÁNY

  Svalovec Jákl shání stamiliony! A hledá možná i právě vás!

  05.08.2016 12:00 / celebrity google+ twitter facebook

  Asi tak 200 milionů potřebuje aktuálně svalovec Petr Jákl. Producent, herec a režisér nechce žít někde na Maledivách a užívat si mega luxusu. Peníze shání na svůj nový velkofilm. Trumfne možná i Jakubiska s Jakubiskovou.

  Jákl Petr lupa
  Petr Jákl shání stamiliony a lidi! I vy máte šanci! | Archiv P. Jákla

  Na rozdíl od nich nebude mít zřejmě dluhy a exekuce na majetek. Petr Jákl bude totiž konečně točit velkofilm Jan Žižka, který bude údajně nejdražším projektem v historii české kinematografie.

   

  Autor hororu Ghoul a thrilleru Kajínek začne natáčet počátkem roku 2017 v České republice s mezinárodním obsazením. Rozpočet filmu bude ve stovkách milionů korun.

   

  K dosud nejnákladnějším filmům ve střední Evropě patří koprodukční snímek Juraje Jakubiska Bathory, který měl rozpočet zhruba 328 milionů korun. V kinech ho zhlédlo 912 000 diváků. 

   

  Na snímku Jan Žižka se podílí filmová agentura William Morris Endeavor, která zastupuje úspěšné hollywoodské projekty, jako jsou Vlk z Wall Street, Hanební pancharti, Kill Bill, Batman a další. Tato agentura zastupuje režiséry Quentina Tarantina, Ridleyho Scotta nebo Stevena Spielberga.  

  Producent, režisér a herec Petr Jákl shání stamiliony. Příští rok začne s natáčením velkofilmu Jan Žižka!
   

   

  "Film o Janu Žižkovi, který je jedním ze sedmi nikdy neporažených vojevůdců všech dob, je zajímavý pro celý svět, a má tak možnost oslovit masy i propagovat krásy naší země a historie. To by mělo přilákat takzvané filmové turisty, ale i ty běžné, kteří ve filmu uvidí hrady a přírodu, za kterou stojí vycestovat," říká Petr Jákl.

   

  Šanci zahrát si v Jáklově veledíle má každý! Pro svůj film totiž momentálně hledá stovky dospělých bojovníků a bojovnic včetně dětských bojovníků s prakem - práčat.

   

  „Nábory se mimo jiné uskuteční v srpnu během akcí Den Brna (oslava obrany města Brna před švédskými vojsky za Třicetileté války), Přízrak z temné věže (obléhání hradu Sovinec s gotickou bitvou) a největšího husitského festivalu Táborská setkání,“ podotýká Jákl, jehož rodiče mnoho let jezdí na milovanou chalupu na Orlík.

   

  Jákl věří, že se mu jeho sen o velkofilmu splní. Jan Žižka byl námětem již několika filmů. Nejznámější je legendární vojevůdce v husitské trilogii režiséra Otakara Vávry Jan Hus, Jan Žižka a Proti všem v podání Zdeňka Štěpánka. Objevil se také ve snímku určeném spíše dětem Na Žižkově válečném voze, kde ho hrál Ilja Prachař, nebo v polském velkofilmu Křižáci. Postava Žižky figurovala už v němé vlastenecké fresce z roku 1919 Utrpením ke slávě.

  nely | bleskove.cz

  Témata: film, Jákl Petr, Žižka
  Komentáře ke článku
  loading...