Neděle 22. července 2018
svátek má Magdaléna, zítra Libor

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  JASNĚ A STRUČNĚ

  Režisér Troška rázně: Největší strašidlo Evropy je přeci “Adolfka“ Merkelová!

  04.08.2016 00:30 / celebrity google+ twitter facebook

  Uprchlická krize i její následky v Evropě štvou miliony lidí. Ať už obyčejné pozorovatele, tak třeba řadu celebrit. Jedním z těch, kdo je velkým kritikem toho, co se děje, je režisér Zdeněk Troška, který přichází s novým filmem Strašidla. Pro něj je prý ale největším strašidlem madam Merkelová.

  Troška lupa
  Zdeněk Troška říká, že největší strašidla nejsou z jeho pohádek, ale z Evropy! | Fenix film

  Troška je upřímným, ale velkým kritikem toho, co se děje nejen v Česku, ale v celé Evropě. Jako člověk velmi sečtělý, vzdělaný, který mimochodem studoval ve francouzském Dionu, má řadu kontaktů, vidí věci nezaslepeně a nemá růžové brýle. Jak často říká, na televizi nekouká, noviny nečte. Přesto se o dění zajímá. I když má teď více starostí s nemocnou maminkou a dokončením nového filmu Strašidla.

   

  Na otázku, kdo je pro Trošku tím největším strašidlem, odpověděl: „Největším strašidlem Evropy je paní Merkelová,“ řekl jasně a rázně. „Adolfka… ale co já se budu rozčilovat. Nebudu si kazit den…,“ podotkl jako asociaci na někdejšího německého vůdce….

   

  To, co se děje v Evropě s uprchlíky i terorismem, je prý strašidelné a děsivé. A v podstatě velmi tomu pomohlo až fanatické vítání milionů utečenců, o kterých nikdo nic pořádně neví.

   

  „Je to prostě jedno velké neštěstí, ze kterého se Evropa jen tak nevzpamatuje. Nemyslím si, že se tak stalo jen tak, náhodou; vždycky někdo za něčím stojí. Není těžké uhodnout, kdo v tomto exodu má prsty,“ řekl Bleskove.cz Zdeněk Troška.  

  Režisér Troška si myslí, že největší strašidla nepocházejí z jeho pohádek, ale v současnosti je to pro Evropu Angela Merkelová!
   

   

  Přímo recept na to, co by pomohlo situaci napravit nebo zachránit, nemá, ale namítá, že se politikové přestali řídit zdravým “selským“ rozumem. “Jak vidno, Schengen zdaleka nefunguje tak, jak by měl. Ať mi nikdo neříká, že EU nemá na to, když má NATO, ochránit své vnější hranice. A pokud to nefunguje, nechce, nebo spíš nesmí fungovat, musí si pak jednotlivé státy zajistit ve vlastním zájmu své ochranné postupy. Především řádně zabezpečit svou státní hranici, nevpouštět nikoho, kdo přichází z problematických míst,“ odpověděl režisér, žijící střídavě v Praze a ve svých rodných Hošticích na Strakonicku.

   

  Budoucnost Evropy dvakrát růžově prý nevidí. A to, že by podobně jako v Anglii bylo vypsáno referendum o vystoupení ČR z EU, zřejmě podle něj asi nehrozí.

   

  „Naši politici referendum nikdy nepřipustí, protože dobře vědí, jak by skončilo. A taky protože prostě nesmějí, co si budeme nalhávat. A podle mě se Evropa dřív nebo později rozdělí na západní (pro)muslimskou a východní - řekněme křesťanskou. Pokud ji ovšem USA do té doby nezničí nesmyslnou válkou…,“ odvětil Zdeněk Troška, jenž se ale nechce nervovat dopředu.

   

  „Teď nás čekají výjezdy po vlastech českých a moravských s novou pohádkovou komedií Strašidla. Těším se na setkání s lidmi, normálními lidmi, a těším se na to, že je zase potěšíme a povzbudíme v téhle hodně smutné době, kdy je to všechno tak rozhrabané až hrůza. Ale naše Strašidla na rozdíl od těch politických jsou vlastně velmi hodná a vlídná,“ dodal s nadsázkou Troška, který kdysi dostal nabídku kandidovat do Senátu.

   

  „Kamarádka mě tam vzala se podívat a já jsem po půl hodině utekl. Pochopil jsem, že tam není moje místo. Že bych tam nevydržel ani den a že by mě to zahubilo,“ dodal režisér, který s politikou nechce mít nic společného.

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...