Neděle 22. července 2018
svátek má Magdaléna, zítra Libor

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  Protekční filmaři

  Jakubisková dostává dotace na propadáky? Co na to jiní režiséři?

  12.12.2015 04:15 / celebrity google+ twitter facebook

  Deana Horváthová Jakubisková chce dotace na film, který bude prý podle odborníků propadák a diváci na něj chodit nebudou. Aspoň s touto zprávou přišel deník Expres na základě toho, že producentka s manželem Jurajem Jakubiskem získala šest milionů korun.

  Juraj Jakubiskov, Deana Horváthová lupa
  Vysmátí Jakubisko s Horváthovou. Dostali peníze na film, který může být totálním propadákem | Profimedia

  Peníze získala Jakubisková jako finanční podporu na film Sedminohý Lukáš od Státního fondu kinematografie. Natáčení má přijít na 100 milionů korun. Tedy z veřejných peněz dostala příspěvek na film, o kterém se neví, jak dopadne a zda vůbec bude. A to přesto, že odborná komise konstatovala, že snímek nebude zřejmě úspěšný, tedy se nemá šanci zaplatit. Jak je to možné?

   

  Jak je možné, že ti, kteří točí, jsou úspěšní, ba dokonce mega úspěšní nedostanou ani korunu a těžko shánějí prostředky od sponzorů a někdo, kdo točí propadáky, má dluhy, skandály, prostředky dostává.

   

  "Já nekamarádím s těmi správnými a vlivnými lidmi, nikomu jakso nikam nelezu. Je to o tom s kým kamarádíte, chodíte na večeře a koho obdivujete. Bohužel," konstatoval komerčně nejúspěšnější český režisér Zdeněk Troška.

   

  Sám je zaražen skutečností, jak je možné, že jeho kolega Jakubisko dostal grant na film, o kterém komise dopředu řekne, že to bude shit.

   

  "Každému jeho nebe, já každému přeju to nejlepší, ale tohle je přinejmenším hodně divné, nemyslíte," doplnil Troška.

  Toho prý jen mrzí, že ho různí rádoby intelektuálové napadají, že točí komerční filmy. "Jako, kdyby někteří jiní kolegové točili nekomerční. Jim snad nejde o to, aby se film zaplatil, aby vydělal? O to snad jde každému," podotkl Troška, jehož filmy, zcela objektivně, jsou nejsledovanějšími a nejnavštěvovanějšími v kinech i v televizi.

   

  Zato poslední Jakubiskův film Bathory vyšel na zhruba 300 milionů korun a dodnes manželé splácí dluhy, které z něj zůstaly. Podle mnohých je už ale taky nikdy nesplatí!Mnohým rovněž dluží velké částky. Věřitelé se pomalu smířili s tím, že peníze už nikdy neuvidí.

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...