Pátek 27. dubna 2018
svátek má Jaroslav, zítra Vlastislav

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  VELKÝ PROBLÉM

  Boj Donutila s Národním divadlem o nejúspěšnější hru za 23 let!

  20.06.2016 12:01 / celebrity google+ twitter facebook

  Před rokem jmenovaný umělecký šéf Národního divadla Daniel Špinar rozvířil dostatečně dosud stojaté vody první scény. Poté, co několik herců odešlo, změnila se dramaturgie, se do boje pustil i stěžejní herec Miroslav Donutil. Ten naprosto nesouhlasí s ukončením inscenace Sluhy dvou pánů v Národním divadle, která se zde hraje skoro 23 let a je velmi úspěšná.

  Donutil Miroslav lupa
  Miroslav Donutil hraje Sluhu dvou pánů už 23. rokem! | Archiv ČT

  Dědicové práv režiséra Ivana Rajmonta se přitom přesunu kusu na jinou scénu nebrání, záleží jim však na kvalitě. Národní divadlo svou rekordní inscenaci naposledy uvede v prosinci v šestisté repríze, jak bylo s nedávno zesnulým režisérem domluveno.

   

  Nejhranější inscenace Národního divadla už zná datum derniéry. To Miroslav Donutil nemůže přenést přes srdce a on, ale ani někteří další nechápou, proč má tak úspěšný kus skončit.

   

  „V prosinci se po více než 22 letech rozloučí s Národním divadlem mimořádně úspěšná inscenace Goldoniho Sluha dvou pánů s Miroslavem Donutilem v roli vychytralého sluhy Truffaldina,“ uvedla první scéna v oficiálním vyjádření. Naposledy se má Sluha dvou pánů hrát 27. prosince.  

  Nejúspěšnější představení za posledních 23 let v Národní divadle končí. Ke konci roku zde přestanou hrát Sluhu dvou pánů s Miroslavem Donutilem v hlavní roli!
   

   

   „Rozhodli se podle mě blbě, ale co já s tím nadělám. Z hlediska divadla je to asi definitivní, ale je to podle mě naprostá hloupost,“ nechal se Donutil slyšet s tím, že je mu to líto ne kvůli sobě, ale kvůli dílu samotnému a hlavně divákům. A prý neví, co budou dělat diváci, až se to rozkřikne, když mají podle Donutila koupené lístky třeba na rok dopředu.

   

  Jenomže vedení Národního divadla tvrdí, že lidé si kupují vstupenky maximálně na pět měsíců dopředu. „Vstupenky na prosinec budou v prodeji až od prvního srpna,“ upřesnil mluvčí scény Tomáš Staněk.

   

  Donutil tvrdí, že zesnulý Rajmont si přál udělat tisící reprízu, jeho syn Filip však namítá, že byl sám u schůzky s Danielem Špinarem, na níž se dohodli, že 600. představením hra skončí.

   

  Sluha dvou pánů v září 2008 překonal do té doby nejhranější činoherní inscenaci Národního divadla, Kočičí hru Istvána Örkényho, v níž excelovala Dana Medřická a během osmi let dosáhla 403 repríz.

   

  Národní divadlo Sluhu dvou pánů stáhne z programu na konci roku i přesto, že ve své 23. sezoně je na ně stále vyprodáno. Vstupenky jsou často skoupeny během několika hodin.

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...