Sobota 18. srpna 2018
svátek má Helena, zítra Ludvík

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  Legenda v propadlišti tiskových dějit

  Konec nejslavnějšího časopisu? Už je to tak!

  15.12.2015 03:00 / celebrity google+ twitter facebook

  Legendární časopis pro teenagery Bravo nebude už od nového roku v Česku vycházet. Informovalo o tom vydavatelství Bauer Media. Hromadné sebevraždy se ale v souvislosti s touto zprávou neočekávají.

  Bravo lupa
  Konec tohoto slavného časopisu asi nikoho moc nepřekvapil | archiv

  A jaké jsou vlastně důvody stažení tohoto čtrnáctideníku, na kterém vyrostly tisíce chlapců a dívek v muže a ženy, otce a matky a díky němuž objevovali svět vztahů, první erotiky, módy i stylu? Ne, důvodem určitě není bezduchost případně stupidita časopisu pro náctileté a neschopnost redaktorů přijít s něčím zajímavým, ale prostá a jednoduchá čísla, tedy ekonomika. Majiteli se česká verze zkrátka nevyplatí.  Je to dobrá zpráva o mladých Češích a Češkách? Čtou namísto Bravíčka třeba Shakespearovy sonety, ve kterých je toho o lásce, vztazích a životě ve skutečnosti mnohem víc? Doufejme, že čtou, třeba rovnou v originále, anebo ve skvělém překladu Martina Hilského.  Každopádně kdysi oblíbené Bravíčko už je dnes příliš nezajímá. Vydavatel totiž zaznamenal pokles prodeje z 62 tisíc kusů v roce 2010 na 16 tisíc kusů v pololetí roku 2015.  Ale možná to s tím Shakespearem nebude až tak horké. Bravo totiž postihlo to, co všechny časopisy zaměřené na mladé čtenářstvo. Mediální chování čtenáře-teenagera se podle odborníků mění. Pubescenti tráví mnohem více času na internetu než při čtení časopisů.  Vydavatelství Bauer Media muselo kvůli tomu už před pěti lety stáhnout z českého trhu časopis Dívka.

  nely | bleskove.cz

  Témata: Bravo, tisk, konec, média
  Komentáře ke článku
  loading...