Úterý 14. srpna 2018
svátek má Alan, zítra Hana

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  TROŠKA PROMLUVIL!

  Král komedií a pohádek Troška promluvil: Za tohle ho pražská kavárna ani církev rády mít rozhodně nebudou!

  09.05.2016 12:00 / celebrity google+ twitter facebook

  Režisér Zdeněk Troška, který v posledních desetiletích sklízí jeden úspěch za druhým se svými komediemi či pohádkami, je člověk mírumilovný, laskavý, ale upřímný! Někdy až moc. Servítky si nebere, a proto ho mají miliony lidí rády. Kandidaturu do Senátu odmítl, ale rozhodně vnímá, co se kolem něj děje a má na to velmi jasný názor. Teď znovu promluvil, za což ho "pražská kavárna" ani katolická církev mít rády asi nebudou!

  Troška Zdeněk lupa
  Zdeněk Troška si servítky s církví ani imigranty nebere! | Archiv

  Mnoho lidí má Trošku za lidového režiséra, který točí blbiny pro zasmání, ale málokdo tuší, že jde o nesmírně vzdělaného člověka, který má zmáknutou historii, jak málokdo v Česku, a mezi filmaři patří asi k nejvzdělanějším vůbec. I proto se občas vyjadřuje k historickým souvislostem. Například co se týče katolické církve a jejich restitucí nebo nyní k imigrantům. Troška pro Parlamentnilisty.cz si tedy servítky rozhodně nebral a zostra se do nich pustil, protože odmítá poslouchat a číst lži, které některá média snad i záměrně uvádějí!

   

  Zdeněk Troška se vyjádřil například i k nedávným pochvalným slovům Baracka Obamy vůči kancléřce Merkelové. „Obama mě rozesmál, když řekl, že je odvážná a statečná to žena, když sem přizvala miliony běženců před válkou – kterou beztak rozpoutal on. A proč on není také tak odvážný a statečný a nenabídne azyl těmto chudákům u sebe v Americe?,“ ptá se oblíbený režisér. Pro Parlamentnilisty.cz se filmař vyjádřil i co se týče křesťanských uprchlíků z Iráku. „Člověk často slyší a čte mnoho zpráv, které mohou i nemusejí být pravdou, ale jak se říká, na každém šprochu pravdy trochu. Mě zaujalo vyjádření jednoho pracovníka, který se pohyboval v jejich blízkosti a byl překvapen tím, že se tito křesťanští uprchlíci do kostela nikterak nehrnuli. A to už samo o sobě o něčem svědčí. Vyzkoušel je někdo z katechismu? Uměli všechny modlitby, znali průběh mše? To, co pak předvedli, je jen jasným důkazem jejich ,vyčuranosti´. Prostě se zadarmo a pohodlně dostat k nám, tedy k branám vysněného Německa, a pak ,Lebewohl´! Velmi dobře věděli, že se tady moc dlouho modlit nebudou. Šikovně vymyšlená akce. Dobře, že naše vláda takováto ,ušlechtilá´ gesta okamžitě zrušila,“ myslí si Troška.  

  Režisér Zdeněk Troška říká, že se o politiku nezajímá, na zprávy se nedívá a noviny nečte. Přesto sleduje a občas glosuje dění v ČR i mimo ni!
   

   

  Ten také nesouhlasí ani s evropskými kvótami a nařizováním, kolik si která členská země má vzít k sobě uprchlíků! „Jsou věci, které zdravý selský rozum prostě nebere. Kde končí dobrá vůle a začíná diktát toho někoho, kdo tím sleduje úplně jiné věci než pouhou pomoc z lásky k bližnímu? Ať mi nikdo neříká, že není v moci vyspělých evropských států dokonale zajistit své hranice a výsostné vody proti imigrantům, jak to dělá Amerika. Ta přece díky svým námořním hlídkám nepustí ke svým břehům žádnou neohlášenou loď, ani lodičku. A s uprchlíky už vůbec ne. Všechny obrací zpět, odkud připluly. Bez milosti,“ podotkl Troška a odsoudil i bezvízový styk s Tureckem!

   

  „To vlastně znamená, že se do Evropy dostanou pohodlnou cestou už všichni. Vždycky jde všechno obejít, půjde i toto. Za peníze v Praze dům, jak se říká. Je zajímavé, že tisíce běženců poztrácelo své pasy, ale nikdo z nich neztratil svůj iPhone. Kolik stovek tisíc a jak dlouho se bude Turecku a Řecku platit za jednoho takového imigranta? A kolik že je pokuta za odmítnutého? 250 000 eur? Sedm milionů korun? To opravdu hlava nebere. Ano, také si myslím, že jde o vydírání, dohadování a kupčení jako na arabském trhu, jinak se to nazvat nedá. A pokud nemá Frau Merkel všech pět pohromadě, musíme si pomoct sami, EU neEU. Koneckonců, pozvala si je sama, tak je tam holt má a nikomu ať je nevnucuje. Je to stejné, jako kdyby k vám domů přišla nepříjemná návštěva, počínala si zcela bezohledně, dělala bordel, rozkazovala a nechtěla se z bytu hnout. Taky půjdete po sousedních partajích a budete jim tyto své hosty nutit a pak vyhrožovat sankcemi, když vám je odmítnou?,“ říká zcela razantně oblíbený režisér.

   

  Na otázku, co říká na slova kněze Tomáše Halíka směrem k prezidentu Miloši Zemanovi, který podle duchovního rozděluje společnost a označil ho za demagoga, Troška odpověděl: "Ať pan Halík jde příkladem sám. Jako kněz ví jistě o mnohých prázdných klášterech a farách, kde by mohl svou lásku k bližnímu svému příkladně dokázat tím, že je uprchlíkům nabídne za azyl, aspoň budou nějak užitečné a sám jim bude sloužit do roztrhání těla a ke spáse své duše, což je vlastně jeho křesťanská povinnost. Myslím si, že na rozdíl od pana Halíka má pan prezident pravdu, dobře ví, co říká a dělá. A když se to tu panu faráři nelíbí, může odjet za paní Merkel, nikdo ho tu nedrží."

   

  S dotazem, zda by si filmař dovedl představit Halíka jako budoucího prezidenta, o čemž se také spekuluje, si také poradil! „Při své fantazii si dovedu představit všechno – ministrem financí by se pak mohl stát Duka, předsedou vlády Vlk… Ecce Homo. Podobně se vyjádřil o neustále žhavých církevních restitucích. Moc dobře zná příklad fary v Hošticích, kde režisér žije a kde také natočil svá slavná Slunce, sena. Fara desítky let chátrá, církev ji prodává za milion korun a nikdo ji nechce. Pomalu ale jistě padá na hlavu. I proto Troška říká, že církvi by nic nedal.

   

  „Mají přece dost království nebeského. Vždyť stojí psáno: Amen, amen, pravím vám. Jděte, prodejte všechno, co máte, rozdejte to chudým, vezměte kříž na svá bedra a následujte mě, neboť vězte, že pravý poklad najdete jen v království otce mého. Spíš projde velbloud uchem jehly, než se bohatec dostane do království nebeského. Evangelium podle Marka i Matouše. Jasné, ne? Jediné slovo za tím vším – hamižnost, jinak hezky česky nenažranost. A ta je také hříchem! Jasný důkaz toho, jak se tyto praktiky církve zásadně rozcházejí s učením evangelií; to je ta největší ostuda a farizejství…,“ dodal Zdeněk Troška

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...