Pátek 23. března 2018
svátek má Ivona, zítra Gabriel
  R.I.P.

  Svět oblétla smutná zpráva. Zemřel legendární zpěvák Prince (†57)! Co bylo příčinou jeho smrti?

  21.04.2016 20:00 / celebrity google+ twitter facebook

  Prince zemřel ve svém sídle v Minneapolis. Před šesti dny byl zpěvák převezen do nemocnice s příznaky chřipky ale propuštěn do domácího ošetřování.

  Prince lupa
  Zemřel legendární zpěvák Prince! Bylo mu pouhých 57 let. | Shutterstock

  Legendární americký zpěvák se narodil do hudební rodiny. Od dětství byl veden k muzice. V sedmi letech tak už uměl hrát na klavír a ve dvanácti údajně ovládal pětadvacet hudebních nástrojů. 

   

  Zpěvák byl nalezen mrtev ve své vile ve městě Minneapolis, záchranáři na místo dorazili před desátou hodinou ranní místního času.
   

  Prince se proslavil v 80. letech díky svému originálnímu projevu, s nímž v hudbě spojoval prvky funku, rocku či R&B. Často nosil extravagantní kostýmy a předváděl na pódiích energická vystoupení.

   

  Sólovou kariéru začal budovat od sedmdesátých let. Zlom přineslo album s hitem I Wanna Be Your Lover. Reputaci si upevnil snímkem Purple Rain, který obdržel Oscara za hudbu. Stal se sexsymbolem a zůstal výraznou osobností hudební scény.

   

  Prince byl minulou sobotu hospitalizován po nouzovém přistání v Atlantě. Hovořilo se o příznacích chřipky. Po pár hodinách byl ale z nemocnice propuštěn a vrátil se do svého domu v areálu Paisley Park v Minneapolis, kde také zemřel.

  Max | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...