Neděle 22. července 2018
svátek má Magdaléna, zítra Libor

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  GRATULACE

  Karel Vágner získal zlatou cenu OSA za přínos české hudbě

  15.06.2018 00:00 / celebrity google+ twitter facebook

  Hudebník Karel Vágner získal Zlatou cenu Ochranného svazu autorského (OSA) za rok 2017 za přínos české hudbě.

  Karel Vágner lupa
  Karel Vágner | showpix

  Karel Vágner se narodil v roce 1942 v Praze. Na vojně začal hrát na kontrabas, což ho přivedlo k hudbě. Po návratu z vojenské služby vstoupil na Pražskou konzervatoř a hru na kontrabas studoval profesionálně. Hrál v několika skupinách jako Greenhorns, Hroši Jana Spáleného, posléze v orchestru Karla Duby a Sodoma gomora. Nicméně i hudba ho přivedla k ohrožení života.

   

  Orchestr Karla Duby byla legendární kapela, která často jezdila na zahraniční turné. Vágner se s touto kapelou vydal na šňůru po Mongolsku a Sovětském svazu. 21. srpna 1968 kapelu vzali pořadatelé na výlet. Při dopravní nehodě autobus spadl ze srázu a převrátil se. Karel spolu s klávesistou Ivem Moravusem vypadli z autobusu oknem. Oba měli štěstí a spolu s Jiřím Jelínkem nehodu přežili. Karel měl rozbitou hlavu a poraněnou páteř.

   

  Hudba ho přivedla k ohrožení života
   

  Je otcem šesti dětí a je zakladatelem vydavatelské firmy Multisonic, nahrávacího studia a bývalým hoteliérem. Je znám především jako úspěšný kapelník, kdy spolupracoval s českou zpěvačkou Hanou Zagorovou, s pěveckou dvojicí Petr Kotvald a Stanislav Hložek nebo s kytaristou Lubomírem Brabcem.

   

  Zlatá cena OSA za přínos české hudbě a Zlatý fond OSA za dlouhodobě nejhranější skladby nebo autory jsou uděleny na základě rozhodnutí Dozorčí rady OSA.

  redakce | bleskove.cz

  Témata: Karel Vágner
  Komentáře ke článku
  loading...