Neděle 22. července 2018
svátek má Magdaléna, zítra Libor

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  Co to je?

  Neshody v legendárním Semaforu? Umělci prchají a Jiří Suchý si jen stěžuje!

  11.02.2016 00:00 / celebrity google+ twitter facebook

  Divadlo Semafor je legenda a pojem. Ať už byl na svém původním místě, nebo nyní v pražských Dejvicích. Jeho principál Jiří Suchý si už nějaký ten pátek stěžuje na nedostatek peněz a vyhrožuje, že to stejně bude muset zavřít. Teď dokonce prchají i umělci. Přitom by to ale podle mnohých nebylo nutné. Na vině je prý jen mužská ješitnost.

  Suchý Jiří lupa
  Jiří Suchý si neustále stěžuje na špatnou finanční stránku divadla! | archiv J. Suchého

  Například Zuzana Stírská a její pověstný Gospel Time v Semaforu končí! Přestěhovali se do Divadla Rokoko, protože podmínky, jaké v poslední době v Semaforu měli, byly prý likvidační.

   

  "Je nám líto, že již dále nebudeme vystupovat v Divadle Semafor, je to z důvodu nepříliš příznivých podmínek ohledně dalšího pronájmu," vysvětlila Zuzana Stírská důvody přesunu velmi kulantně.

   

  „Už to nešlo. Bylo to likvidační a pan Suchý nevidí, neslyší a zkrátka nedá si říct. A nás by to stálo existenci,“ nechala se slyšet mezi kolegy Stírská, jejíž soubor je světově proslulý a na novém působišti má vystoupení už tuto neděli.  

  Divadlo Semafor má prý finanční problémy, proto také zvedlo cenu za pronájmy, což je pro některé umělce likvidační!
   

   

  Ze Semaforu odcházejí i další herci. Některým nebyla prodloužena smlouva, jiní skončili proto, že neviděli další perspektivu. Někteří zase hovoří o tom, že Semafor je opravdu před zavřením.

   

  „Byly asi dvě nebo tři instituce, které nabízely panu Suchému, že finančně velmi výrazně podpoří divadlo. Zkrátka za reklamu, tak, jak se to dělá všude. On odmítl. Nechápeme to. Prostě odmítl a na druhé straně jen pláče, jak na nic nejsou peníze. Zvýšily se pronájmy za scénu, takže si to už každý rozmyslí,“ říká jedna z hereček, kterou velmi mrzí to, jak je Semafor managerován.

   

  „Myslím si, že je to spíš o mužské ješitnosti. Co zkrátka není z jeho hlavy, a vždycky to tak bylo, nefunguje. A to je problém. Není normální, že divadlo s tak skvělou pověstí, kde začínali skoro všichni slavní herci a zpěváci, má takové potíže, když kapacita je tady asi jen 180 míst. Nic obrovského,“ říká i další herečka, která si nepřeje být jmenována.

   

  Problémem je prý jistá „zabedněnost“ Jiřího Suchého, který možná kvůli vysokému věku nechce řešit zásadní věci a další kolegové z vedení to patrně nevnímají. „Je to prostě na dobré cestě k tomu, aby to zavřeli. Buď se někdo probudí a začne něco dělat, nebo bude konec, což bude obrovská škoda,“ dodávají herci i zpěváci, pro které je Semafor srdeční záležitostí.

   

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...