Neděle 22. července 2018
svátek má Magdaléna, zítra Libor

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  SMUTNÁ ZPRÁVA

  Zemřel Miloš Forman

  14.04.2018 10:00 / celebrity google+ twitter facebook

  Ve věku 86 let zemřel oscarový režisér Miloš Forman,. Zemřel náhle v pátek 13. dubna.

  Forman Miloš lupa
  režisér | archiv

  Filmový režisér Miloš Forman, držitel dvou Oscarů za nejlepší režii a také otec dvou párů klukovských dvojčat, zemřel v pátek 13. dubna v USA. Bylo mu 86 let.„Jeho odchod byl klidný a po celou dobu byl obklopen rodinou a svými nejbližšími,“ řekla jeho žena Martina Formanová. "Poslední rozloučení bude v úzkém rodinném kruhu," dodala.  

  Otec i matka zahynuli v koncentračním táboře, majetek po nich zabavili komunisté
   

  Režisér žil léta v Americe, kam z okupovaného Československa utekl na konci 60. let. Získal dva Oscary – za filmy Přelet nad kukaččím hnízdem (1976) a Amadeus (1984). Za oba tyto filmy získal také Zlaté glóby, třetího dostal za snímek Lid versus Larry Flynt (1997). Forman často opakoval, že v životě vždy dělal všechno pro to, aby vyhrál. Proti totalitám všeho druhu vypovídal i režisérův poslední film Goyovy přízraky (2006), zasazený do dob inkvizice.

   

  Miloš Forman byl třikrát ženatý. V roce 1958 se oženil s herečkou Janou Brejchovou. Jejich manželství vydrželo čtyři roky. O dva roky později si vzal Věru Křesadlovou, s níž byl 35 let, než potkal mladou modelku a studentku Martinu Zbořilovou. V roce 1998 se jim narodila dvojčata Andy a Jim, následujícího roku se vzali. Z manželství s Věrou Křesadlovou měl Forman dva syny, také dvojčata, Petra a Matěje.

   

  Poslední roky trávil za oceánem, jeho zdravotní obtíže mu už nedovolily cestovat, naposledy byl v Česku před sedmi lety. S fanoušky většinou komunikoval přes svou třetí ženu Martinu, která psala vzkazy na sociální sítě a při pobytech v Česku Milošovy pozdravy tlumočila. 

  redakce | bleskove.cz

  Témata: Miloš Forman
  Komentáře ke článku
  loading...