Neděle 22. července 2018
svátek má Magdaléna, zítra Libor

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  POSLEDNÍ PŘÁNÍ

  Juraj Herz nebude mít podle svého přání veřejný pohřeb

  11.04.2018 05:00 / celebrity google+ twitter facebook

  Podle přání zesnulého filmového režiséra Juraje Herze se nebude konat žádné veřejné poslední rozloučení s ním. ČTK to dnes řekla jeho partnerka Martina Hudečková. Autor slavného Spalovače mrtvol a mnoha dalších známých, oblíbených i oceňovaných filmů zemřel v neděli, bylo mu 83 let.

  Juraj Herz lupa
  Juraj Herz | Archiv

  K Herzovým dílům patří také televizní film Sladké hry minulého léta, drama Petrolejové lampy, pohádka Panna a netvor nebo první český horor Upír z Feratu. Herz byl autorem více než 25 celovečerních filmů, z nichž mnohé získaly ocenění na prestižních filmových festivalech. Před osmi lety dostal na filmovém festivalu v Karlových Varech Křišťálový glóbus za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii. O rok dříve obdržel za své celoživotní dílo také ocenění Český lev.  

  Juraj Herz nebude mít žádné veřejné poslední rozloučení
   

   

  Juraj Herz se narodil 4. září 1934 ve slovenském Kežmaroku. Jako židovský kluk prošel koncentračním táborem. Jeho filmy zneklidňují, fascinují a děsí. Jako filmový režisér byl ale samouk, studoval fotografii na Umělecko-průmyslové škole v Bratislavě a poté režii a loutkoherectví na DAMU v Praze. Filmovému řemeslu se později v Praze učil od režisérů Zbyňka Brynycha a Jána Kadára. Předtím v letech 1960 a 1961 působil jako herec a režisér v pražském divadle Semafor.

  lum | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...