Sobota 23. června 2018
svátek má Zdeňka, zítra Jan

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  PRESTIŽNÍ POZICE

  Herec Jan Přeučil je prvním českým ambasadorem pro křesťanskou mládež

  11.03.2018 14:00 / celebrity google+ twitter facebook

  Prvním českým ambasadorem organizace YMCA se stal herec Jan Přeučil. V této čestné funkci chce pomáhat k lepší informovanosti o křesťanském sdružení mladých lidí, jehož byl sám v minulosti členem a které podle něj pomáhá mladým rozvíjet sportovní i duševní dovednosti mladých lidí a vštěpuje jim morální zásady.

  Jan Přeučil lupa
  Jan Přeučil | Jaroslav Hauer

  Křesťanské sdružení mladých lidí má novou posilu. „Myslím si, že pro mladé kluky a děvčata je YMCA nesmírně důležitá. Především pak pro jejich rozvoj v demokratické společnosti, umožňuje jim potvrzovat zásady pravdy, gentlemanství, slušného chování, uvědomování si svobody. Byly to krásné časy ve společenství, které vedlo mladé muže k čestnosti, soudržnosti a jakémusi gentlemanství. Společenství, které dalo základy mému budoucímu životu,” uvedl Jan Přeučil.  

  Galantní chování je velmi důležité
   

  Jednaosmdesátiletý herec je jakýmsi vzorem a průkopníkem gentlemanství, včetně toho, že je vždy skvěle oblečený, velmi galantně se chová k ženám a to také učí své studenty, ať již z řad začínajících herců, moderátorů, nebo manažerů či lékařů... „Ono všechno souvisí se vším. Nejde jen o tu rétoriku a komunikaci, ale i to vystupování a chování se jeden k druhému, to je nesmírně důležité. To o nás mnohé prozradí. Dneska bohužel je stále více lidí, kteří mají pocit, že v hrubosti, agresivitě a aroganci je síla, tak to ale není. Opravdu vzdělaný a inteligentní člověk se pozná podle toho, jak se umí chovat, zda se také umí ovládat v krizových situacích. A pak i drobnosti, kdy třeba dámě podrží dveře, kdy ji pomůže do kabátu nebo kdy se dokáže i omluvit, pokud je to třeba. To je to, co by nám - mužům - mělo být tak nějak vlastní,” říká herec a dabér.


  Jako malého kluka mě právě YMCA formovala nejen po sportovní stránce, ale hlavně po stránce morální. Protože tahle organizace vždy směrovala mladé chlapce a děvčata k morálce – k hodnotám křesťanským i obecně lidským,“ dodal Jan Přeučil, který si v YMCA osvojil i svou celoživotní toleranci k různým náboženstvím.


  Podobně jako Jan Přeučil, prošly Ymcou i další osobnosti: třeba spisovatel Jack Kerouac, američtí prezidenti Ronald Reagan, George Bush a Bill Clinton, herec Anthony Hopkins, boxer Rocky Marciano či plavkyně Janet Evansová. V Česku to je třeba herec Matouš Ruml, filosof Jan Sokol, socioložka a publicistka Jiřina Šiklová, pedagog a ekolog Jakub Trojan, zakladatelka mateřských center Rút Kolínská a mnohé další osobnosti.

  mak | bleskove.cz

  Témata: Jan Přeučil
  Komentáře ke článku
  loading...