Středa 20. června 2018
svátek má Květa, zítra Alois

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  SIMPSONOVI PLÁČOU!

  Zemřel Vlastimil Bedrna. Hlas Homera Simpsona.

  07.03.2018 17:00 / celebrity google+ twitter facebook

  Ve věku 89 let zemřel herec Vlastimil Bedrna. Byl spoluzakladatelem divadla Rokoko a vyhledávaným dabérem, získal i Cenu Františka Filipovského. Diváci ho znají především jako nezapomenutelný a také původní hlas kreslené postavičky Homera Simpsona.

  Vlastimil Bedrna lupa
  Jedna z posledních fotek Vlastimila Bedrny | Archiv

  Vlastimil Bedrna 15 let daboval taťku Homera ze seriálu Simpsonovi, poslední roky už však trávil jen na lůžku a vyhlížel návštěvy, které často nepřicházely.„V televizi koukám hlavně na fotbal a životopisy. Před časem vysílali pořad o mé zesnulé ženě. Měl jsem radost, že si na ni někdo vzpomněl,“ svěřil se před pěti lety Bedrna. Jeho milovaná žena, herečka a zpěvačka Laďka Kozderková, ho opustila před víc než čtvrtstoletím, kdy v pouhých 37 letech podlehla rakovině. Teď se se svou životní láskou konečně opět shledal.  

  Zemřel po dlouholeté hospitalizaci v Domě seniorů v pražské Krči. Tam ležel více než 11 let.
   

  Bedrna byl dvakrát ženatý. Poprvé se oženil s dcerou muzikologa a hudebního skladatele Boleslava Vomáčky Libuší. Měli spolu dvě dcery a syna, který se nešťastnou náhodou otrávil plynem v koupelně.Jeho druhou manželkou byla herečka a zpěvačka Laďka Kozderková. S ní kromě její dcery Lady z prvního manželství vychovával jejich společnou dceru Vlastu. Na jevišti Bedrna prožil bezmála půlstoletí. Kromě působení v Rokoku hrál i v Divadle Na zábradlí, kde mu životní role přidělovali režiséři zvučných jmen jako Evald Schorm, Jan Grossman či Petr Lébl. Další role měl i během osmi let v Divadle Pod Palmovkou, naposledy třeba ve Williamsově Kočce na rozpálené plechové střeše. Ve filmu a v televizi hrál menší, převážně komediální role. Často též spolupracoval s rozhlasem.

  Ještě stihl oslavit své poslední 89. narozeniny. Herec a dabér Vlastimil Bedrna zemřel po dlouholeté hospitalizaci v Domě seniorů v pražské Krči. Tam ležel více než 11 let. Po mrtvici ochrnul na polovinu těla a bez pomoci druhých se už neobešel.

  lum | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...