Pátek 23. března 2018
svátek má Ivona, zítra Gabriel
  SIMPSONOVI PLÁČOU!

  Zemřel Vlastimil Bedrna. Hlas Homera Simpsona.

  07.03.2018 17:00 / celebrity google+ twitter facebook

  Ve věku 89 let zemřel herec Vlastimil Bedrna. Byl spoluzakladatelem divadla Rokoko a vyhledávaným dabérem, získal i Cenu Františka Filipovského. Diváci ho znají především jako nezapomenutelný a také původní hlas kreslené postavičky Homera Simpsona.

  Vlastimil Bedrna lupa
  Jedna z posledních fotek Vlastimila Bedrny | Archiv

  Vlastimil Bedrna 15 let daboval taťku Homera ze seriálu Simpsonovi, poslední roky už však trávil jen na lůžku a vyhlížel návštěvy, které často nepřicházely.„V televizi koukám hlavně na fotbal a životopisy. Před časem vysílali pořad o mé zesnulé ženě. Měl jsem radost, že si na ni někdo vzpomněl,“ svěřil se před pěti lety Bedrna. Jeho milovaná žena, herečka a zpěvačka Laďka Kozderková, ho opustila před víc než čtvrtstoletím, kdy v pouhých 37 letech podlehla rakovině. Teď se se svou životní láskou konečně opět shledal.  

  Zemřel po dlouholeté hospitalizaci v Domě seniorů v pražské Krči. Tam ležel více než 11 let.
   

  Bedrna byl dvakrát ženatý. Poprvé se oženil s dcerou muzikologa a hudebního skladatele Boleslava Vomáčky Libuší. Měli spolu dvě dcery a syna, který se nešťastnou náhodou otrávil plynem v koupelně.Jeho druhou manželkou byla herečka a zpěvačka Laďka Kozderková. S ní kromě její dcery Lady z prvního manželství vychovával jejich společnou dceru Vlastu. Na jevišti Bedrna prožil bezmála půlstoletí. Kromě působení v Rokoku hrál i v Divadle Na zábradlí, kde mu životní role přidělovali režiséři zvučných jmen jako Evald Schorm, Jan Grossman či Petr Lébl. Další role měl i během osmi let v Divadle Pod Palmovkou, naposledy třeba ve Williamsově Kočce na rozpálené plechové střeše. Ve filmu a v televizi hrál menší, převážně komediální role. Často též spolupracoval s rozhlasem.

  Ještě stihl oslavit své poslední 89. narozeniny. Herec a dabér Vlastimil Bedrna zemřel po dlouholeté hospitalizaci v Domě seniorů v pražské Krči. Tam ležel více než 11 let. Po mrtvici ochrnul na polovinu těla a bez pomoci druhých se už neobešel.

  lum | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...