Čtvrtek 16. srpna 2018
svátek má Jáchym, zítra Petra

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  Děti používají jako živý štít!

  Zeman: Uprchlíci jsou jako jezinky

  25.10.2015 17:30 / celebrity google+ twitter facebook

  Miloš Zeman lupa
  Miloš Zeman přirovnal uprchlíky k jezinkám | archiv

  Hodně ostře se pustil český prezident Miloš Zeman do uprchlíků, kteří přes Česko i další okolní země míří nejčastěji do Německa. Nazval je jezinkami a konstatoval, že drtivá většina z nich používá děti jako živý štít!

   

  Pro blesk.tv Zeman řekl, že i on cítí soucit při pohledu na děti uprchlíků, kteří přicházejí do Evropy.

   

  "Otázkou ale je, proč je jejich rodiče "tahají" s sebou a vystavují je třeba riziku utonutí v gumových člunech. Tím, že vyvolávají soucit vůči dětem, který je naprosto oprávněný, přenášejí tento soucit i na ty, kteří si to nezaslouží, uvedl prezident. O větší části uprchlíků mluvil jako o mužích s "iPady" či "iPhony", kteří mají v druhé kapse "tisíce eur nebo tisíce dolarů," konstatovala hlava státu. 

   

  Zeman také řekl, že  sám svým postojem k migrantům jen varuje před reálným nebezpečím, před nímž jiní politici zavírají oči. "Odmítám kritiku českých detenčních zařízení pro uprchlíky z úst vysokého komisaře OSN pro lidská práva i ombudsmanky Anny Šabatové.  Ombudsmanka se "svými militantními názory" jen snaží zviditelnit," dodal Miloš Zeman.

   

  Takzvaná Islamofobie, kterou mu někteří vyčítají, je podle jeho názoru ve skutečnosti odporem vůči islámskému radikalismu. 

   

  Zeman zastává názor, že většina uprchlíků nejsou lidé, kteří nutně utíkají před válkou. Jsou to vesměs "ekomomičtí migranti", kteří míří do konkrétní země. Za pravdu mu dává i řada politiků s tím, že pokud by byla pravda, že například Syřané utíkají před válkou, pak jim bude jedno, v které zemi skončí, hlavně, aby prožili mír a klid a nepůjdou cíleně do Německa. 

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...