Pondělí 18. června 2018
svátek má Milan, zítra Leoš

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  PREZIDENTSKÉ VOLBY

  Komu dá svůj hlas Plekanec, Rosák či Šporcl?

  13.01.2018 07:00 / celebrity google+ twitter facebook

  Přesto, že jsou volby v plném proudu, stále mnoho lidí neví, komu dá svůj hlas. Rozhodnou se především podle doporučení svých známých či podle "pocitu". Mnohé celebrity ale již odvolily a prozradily, komu daly svůj hlas.

  Plíšková Topolánek lupa
  Tenistka Plíšková bude volit v Austrálii | Showpix

  Volbu nového prezidenta České republiky bedlivě sledují i Češi v zámoří. Mezi nimi také slavný hokejista Tomáš Plekanec (35). „V zámoří jsem přes internet viděl několik debat a rozhovorů s kandidáty, takže mám určitou představu. Mým mírným favoritem je Pavel Fischer před Michalem Horáčkem a Jiřím Drahošem,“ prozradil svůj tip. Právě Pavel Fischer dokázal oslovit mnoho voličů ve velké televizní debatě všech kandidátů (kromě současného prezidenta Miloše Zemana).  

  Mnozí sportovci volí v zahraničí
   

  V zahraničí bude volit také tenistka Karolína Plíšková. „Se sestrou Kristýnou jsme v Austrálii. Politiku sice sledujeme jen okrajově, ale náš hlas patří Mirku Topolánkovi. Je to sympaťák a navíc má slušnej forhend!,“ odlehčila téma. Mirka Topolánka podpořil také houslový virtuos Pavel Šporcl (44), houslový virtuos. „V současné politické situaci potřebujeme silného prezidenta. A politika. I proto volím Mirka Topolánka,“ uvedl pro Blesk.cz.

   

  Mezi umělci má své fanoušky také Jiří Drahoš. „Zdá se, že nejvíce politických zkušeností mají Fischer a Topolánek, ostatní sice vynikají slušností, která je v kontextu se stávajícím prezidentem také docela zásadní, ale já budu volit profesora Drahoše. Ze všech kandidátů na mne působí nejserióznějším dojmem. A to není vůbec málo," vysvětlil moderátor Jan Rosák (70). Shodný názor má také fotbalista David Limberský (34). „Celkově se mi líbí postoje Jiřího Drahoše, vyjadřování a reprezentativní vystupování," poznamenal.

   

  Oproti tomu herečka Miluše Bittnerová (40) není pevně rozhodnutá. „Ještě stále váhám mezi Markem Hilšerem a Michalem Horáčkem," řekla pro Blesk.cz. Mezi umělci má své podporovatele zejména Michal Horáček. „Ze všech kandidátů znám pouze jediného opravdu dobře osobně. Je jím Michal Horáček. Je přímý, uvolněný, charismatický a ve všech názorech a postojích zcela srozumitelný. Zároveň si ale ponechává mnohé ze své urputnosti a odhodlanosti. Velké plus je i jeho naprostá nezávislost," vysvětlil svou volbu hudebník Ondřej Brzobohatý (34).

   

  Současného prezidenta Miloše Zemana letos opět volí zpěvák Daniel Hůlka (49). „Budu volit Miloše Zemana. Díky němu se udržíme jako svobodná a suverénní země. Musí vyhrát. Nejlépe v prvním kole.“ A stejně se na to dívá také herec Ivan Vyskočil (71): „Volím Miloše Zemana, protože je nejlepší.“

   

  Spisovatel Pavel Kosatík dal svůj hlas nejmladšímu kandidátovi. "Cítím z Marka Hilšera největší schopnost i sílu mluvit s lidmi, myslím mluvit doopravdy, "z duše do duše". Ne lichotit jim a uměle je podpírat, ale mluvit tak, aby člověk měl chuť objevovat v sobě svoje lepší já," prohlásil jednoznačně. A souhlasí s ním také spisovatel a teolog Marek Vácha: „Marka Hilšera znám přes 10 roků. Je mladý, zná řeči, je vzdělaný, nemá za sebou žádné politické škraloupy a zastává názor, že je potřeba vyvětrat okna na Pražském hradě a něco udělat s politikou,“ vysvětlil svou volbu.

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...