Středa 20. června 2018
svátek má Květa, zítra Alois

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  OTEVŘENÝ NÁZOR

  Slováci jsou rasisti, míní Rytmus

  12.01.2018 10:00 / celebrity google+ twitter facebook

  Slovenský rapper Rytmus vnímá Slováky jako skryté rasisty. Z neustálých narážek na Romy je velmi smutný a dokonce uvažuje, zda bude své děti vychovávat na Slovensku, nebo raději ve více tolerantní zemi.

  Rytmus. lupa
  Rytmus své názory prezentuje bez ostychu | Archiv

  Hudebník vyzval Slováky, aby se přiznali k rasismu. "Veřejně na kameru bychom to neuměli přiznat, nikdo by otevřeně o sobě neřekl 'já jsem rasista' ... Frustrace vzniká spíše v anonymních diskusích, ale tam nemáme šanci vědět, kdo to opravdu píše," uvedl Rytmus, který je přesvědčený, že lidé jsou rasisté, ale nepřiznávají to.  

  Lidé hážou Romy do jednoho pytle
    

  "Většinou všichni hází Romy do jednoho pytle. Bohužel je to asi na dlouho, než se toto vnímání Romů změní," podotkl známý rapper, který podle vlastních slov i proto zvažuje, zda chce jednou své dítě vychovávat na Slovensku.

   

  "Jaký je to asi pocit, kdybych měl jednou mít dítě a už teď vím, že bude odsouzena za to, za co ani nemůže, kvůli lidem, kteří šíří takové poselství. Jak mu vysvětlíte, že 'Víš co, narodil ses do takové země, kde jsou takoví lidé, co takto přemýšlejí ... Žiješ sice normální život, ale budeš odsouzen.' To je nezdravé a je třeba si to uvědomit a žít svůj život tak, abychom se distancovali od takových názorů a předsudků. I kolem mě to je, ale já si toho nevšímám. Udělal jsem si svůj krásný život, své přátele a hotovo. Kéž by to dokázalo i to dítě," cituje Rytmuse web Fakt24.sk.

  mak | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...