Pondělí 23. července 2018
svátek má Libor, zítra Kristýna

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  UDÍLENÍ ZLATÝCH GLÓBŮ

  Herečky se zapojily do manifestace žen proti sexuálnímu obtěžování

  09.01.2018 11:11 / celebrity google+ twitter facebook

  75. ročník udílení filmových a televizních cen Zlatý glóbus byl zasvěcen ženám, které se postavily proti sérii sexuálního obtěžování. Slavní producenti a vlivní muži Hollywoodu využívali roky svoji moc vůči ženám. V loňském roce se však oběti tohoto obtěžování veřejně postavily svým tyranům a vznikl tak jeden z největších sexuálních skandálů v historii Hollywoodu, který dominoval měsíce veškerému televiznímu zpravodajství.

  Oprah Winfrey lupa
  Oprah Winfrey si odnesla čestnou cenu | Showpix

  Oprah Winfrey získala čestnou cenu Cecila B. DeMillea a v rámci své řeči hovořila o problematice sexuálního zneužívání nebo o rasismu. Po moderátorčině vystoupení zaplavily internet komentáře fanoušků, kteří Oprah vyzívají, aby v roce 2020 kandidovala na prezidentku USA. 

  Oprah Winfrey si za svoji inspirativní řeč vysloužila od publika v sále trojnásobnou ovaci ve stoje
    

  „V roce 1964 jsem jako malá holčička seděla na linoleu v domě své matky v Milwaukee a sledovala Anne Bancroft, jak ohlašuje Oscara pro nejlepšího herce 36. ročníku cen. Otevřela obálku a pronesla pět slov, která změnila historii: Vítězem se stává Sidney Poitier," připoměla Winfrey poctu pro černošského herce. Moderátorka se mnohokrát pokoušela vysvětlit, co tento moment pro ni znamenal. "Jediné, co jsem dokázala říci, bylo Amen, amen, amen," dodala Oprah.

   

  K sexuálnímu obtěžování na ženách se Oprah vyjádřila slovy: "Dlouho nebyly ženy vyslyšeny a nevěřilo se jim, když se odvážily promluvit o svých zkušenostech s násilím, které na nich uplatňovali muži, teď ale přišel jejich čas."  Udílení cen Zlatý glóbus bylo provázáno s hnutím Me Too (Já také). Řada celebrit přišla symbolicky v černé barvě, aby projevila podporu ženám, které prožily sexuální obtěžování.

   

  Nejvíce zlatých sošek si z udílení odneslo drama Tři billboardy kousek za Ebbingem. Film získal celkem čtyři ceny - nejlepí drama, nejlepší herečka v hlavní roli Frances McDormand, nejlepší herec ve vedlejší roli Sam Rockwell a nejlepší scénář.

   

   

  mak | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...