Čtvrtek 16. srpna 2018
svátek má Jáchym, zítra Petra

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  VIEWEGH STÁLE BOJUJE

  Havel ráčkoval na západ, Zeman slintá na východ, říká populární spisovatel

  07.01.2018 13:00 / celebrity google+ twitter facebook

  Před pěti lety Michalovi Vieweghovi praskla aorta a prožil klinickou smrt. Byl v kritickém stavu. Ještě dnes je pro něj těžké si něco pamatovat, proto stále používá diář s podrobnými poznámkami.

  Michal Viewegh lupa
  Psaní je pro Viewegha náročné, ale baví ho | Showpix

  Žijeme ve zvrácené době, je to děsivé, vadí mi, kam se svět ubírá, říká Viewegh, který má stále sám se sebou plno práce. "Byl jsem ve stavu, že jsem nebyl schopen napsat ani povídku, nic jsem si nepamatoval, stále používám diář a musím si stále kontrolovat, co mám v plánu," popsal složitou situaci pro DVTV.  

  Rád by žil v 19. století, i když tam by mu lékaři nepomohli
   

  "Odstěhoval jsem se z pražského bytu na venkov na Sázavu a jsem tam spokojený," přiblížil zlepšující se stav. Ještě nedávno se přitom zhroutil nejen fyzicky, ale také psychicky. „Mou životní prohrou je jednoznačně rozvod,“ svěřil se, ale věří, že určitě je dobrý otec a má se svými dětmi skvělé vztahy. U vánočního stolu v jeho domě na Sázavě sešla celá nejbližší rodina, která čítá 18 členů. 

   

  Stále se ale snaží psát a občas se vyjádří i k politickému dění. „Havel ráčkoval na západ, Zeman slintá na východ,“ a pokračuje dalším srovnáním: „Havel stále žije a Zeman je vlastně mrtvý,“ napsal mimo jiné populární autor. O politiku se ale příliš nezajímá. „Jednalo se jen o politický satirický fejeton, nechci ani prozradit, koho budu volit, i když to samozřejmě vím,“ dodal pro DVTV. O poměru Nečase a Nagyové přitom psal dřív než média a tato jeho odvážná fikce se vyplnila, české politice a korupci se věnoval dokonce ve dvou románech.

   

  Trápí ho ale všeobecný vývoj. „Je děsivé, jak jsou lidé připnuti na mobil a techniku. Rád bych žil v 19. století a jezdil koněspřežkou,“ říká spisovatel Michal Viewegh, který se absolutně nepřátelí s technikou ani žádnými moderními přístroji. „Lidé se dříve sešli, aniž by byla zapnutá televize, dnes je to výjimka,“ posteskl si.

   

  mak | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...