Sobota 18. srpna 2018
svátek má Helena, zítra Ludvík

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  SLAVNÉ VEGETARIÁNKY

  Které krásky nejí maso?

  03.01.2018 17:00 / celebrity google+ twitter facebook

  V lednu vždy přibude vegetariánů a zastánců zdravého životního stylu. Podle některých filozofií je život bez masa na talíři vhodný zejména pro ženy. Mužům totiž dodávají masité produkty potřebnou agresivitu. Naopak sladkosti a pečivo člověka zženšťují.

  Iva Kubelková s manželem lupa
  Iva Kubelková s manželem | Showpix

  Přibývá propagátorů vegetariánství. Mezi neslavnější české vegetariánky patří čtyřicetiletá modelka Iva Kubelková. "Já měla tu možnost porovnat, jaké to je, když člověk maso jí a když se ho pak zřekne. Po určité době začne být mentálně i psychicky vnímavější vůči všemu. Myslím, že maso tělo kompletně zatěžuje a dělá lidi agresivnější. Oproti zvířatům máme možnost volby a já se rozhodla vybrat si život bez masa," prozradila své důvody. "Jsem hodně zaměřená na východní filozofii. Přiznávám, že je to zčásti ovlivněné i tím. Proto se zabíjením zvířat nesouhlasím," upřesnila Kubelková.  

  Bezmasý jídelníček vyhovuje mnoha herečkám a zpěvačkám
    

  Podobně to vnímá i jednatřicetiletá zpěvačka Aneta Langerová. "Mám ráda pohanku, hummus, zeleninu i rýži. Nejím maso a nahrazuji si to takovouto stravou, která je pro mě skvělá," vysvětlila Aneta. "Maso si také občas dám, když zjistím, že to tělo potřebuje, ale většinou je to losos," přiznala.

   

  Mezi mladými lidmi je vegetariánství stále častější. Propaguje ho například modelka Helena Houdová, která v roce 1999 vyhrála Miss České republiky. Už v této soutěži se prezentovala jako bojovnice za lepší životní prostředí, protestovala proti dostavbě jaderné elektrárny Temelín, proti nošení kožichů a i mučení zvířat. Je aktivní členkou hnutí Greenpeace a Děti Země. Masu se vyhýbá také herečka Iva Pazderková či její kolegyně Šárka Vaculíková.

   

  Zastánkyně zvířat ale najdete i mezi staršími celebritami. Padesátiletá Nela Boudová se masu vyhýbá již dlouhé roky a nechutná ani dvaašedesátileté Janě Paulové. „Je vlastně jedno, jestli jíte psa, krávu nebo prase. Všechna živá stvoření cítí," vysvětlila Jana. Od doby, co nejí maso, se prý cítí daleko lépe fyzicky i psychicky.

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...