Pátek 20. července 2018
svátek má Ilja, zítra Vítězslav

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  VELKÝ PROJEKT

  Testovací dráha pro samořiditelná auta vyroste u Sokolova

  16.12.2017 06:06 / auto google+ twitter facebook

  Německá automobilka BMW postaví poblíž Sokolova zkušební polygon pro vývoj samořiditelných automobilů a bezpečnostních asistentů. Do testovací dráhy investuje zhruba 200 milionů eur. Do plného provozu bude centrum uvedeno v roce 2022.

  BMW X1 lupa
  Na silnicích bude stále více samořiditelných vozů | BMW

  Vývojové centrum pro samořiditelná auta postaví BMW poblíž hraničního přechodu Svatý kříž/ Waldsassen na Sokolovsku. Kromě automatizovaného řízení se bude nové středisko věnovat také asistenčním systémům, elektrifikaci a digitalizaci. "Pozemek má rozlohu asi pět set hektarů," uvedl Johannes Maierhofer. „BMW má také zájem navázat spolupráci s vysokými školami,“ dodal.  

  V roce 2021 představí BMW plně automatizovaný model
   

  Hlavními prvky areálu budou dva ovály. Vnější bude měřit asi šest kilometrů a bude sloužit ke kvalitativnímu měření. Na vnitřním budou probíhat testy asistenčních systémů, uvedl server Aktuálně.cz. Provoz zkušebního centra by měl v plné míře začít v roce 2022, už o rok dříve plánuje bavorská automobilka představení plně či minimálně vysoce automatizovaného modelu BMW iNext, informoval server Aktuálně.cz.  "Techničtí partneři budou k vývoji v novém areálu přizváni, vlastní vývojová centra tam ale mít nebudou," upřesnil Johannes Maierhofer.

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...