Pátek 19. ledna 2018
svátek má Doubravka, zítra Ilona
  VELKÝ PROJEKT

  Testovací dráha pro samořiditelná auta vyroste u Sokolova

  16.12.2017 06:06 / auto google+ twitter facebook

  Německá automobilka BMW postaví poblíž Sokolova zkušební polygon pro vývoj samořiditelných automobilů a bezpečnostních asistentů. Do testovací dráhy investuje zhruba 200 milionů eur. Do plného provozu bude centrum uvedeno v roce 2022.

  BMW X1 lupa
  Na silnicích bude stále více samořiditelných vozů | BMW

  Vývojové centrum pro samořiditelná auta postaví BMW poblíž hraničního přechodu Svatý kříž/ Waldsassen na Sokolovsku. Kromě automatizovaného řízení se bude nové středisko věnovat také asistenčním systémům, elektrifikaci a digitalizaci. "Pozemek má rozlohu asi pět set hektarů," uvedl Johannes Maierhofer. „BMW má také zájem navázat spolupráci s vysokými školami,“ dodal.  

  V roce 2021 představí BMW plně automatizovaný model
   

  Hlavními prvky areálu budou dva ovály. Vnější bude měřit asi šest kilometrů a bude sloužit ke kvalitativnímu měření. Na vnitřním budou probíhat testy asistenčních systémů, uvedl server Aktuálně.cz. Provoz zkušebního centra by měl v plné míře začít v roce 2022, už o rok dříve plánuje bavorská automobilka představení plně či minimálně vysoce automatizovaného modelu BMW iNext, informoval server Aktuálně.cz.  "Techničtí partneři budou k vývoji v novém areálu přizváni, vlastní vývojová centra tam ale mít nebudou," upřesnil Johannes Maierhofer.

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...