Neděle 22. července 2018
svátek má Magdaléna, zítra Libor

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  KONEC AUTOMOBILEK

  Klasická auta prý brzy dojezdí!

  29.11.2017 13:00 / auto google+ twitter facebook

  Bob Lutz, jeden z nejvýznamnějších manažerů ve světě automobilů, předpokládá, že auta i automobilky do 20 let skončí. Nová vozidla už nebude chtít nikdo vlastnit. Prim bude hrát hromadná doprava.

  Auta. lupa
  V budoucnu budou všechna auta téměř stejná. | Pixabay

  Několikrát již automobilový odborník Bob Lutz správně odhadl trendy a vývoj automobilového průmyslu. Nyní přichází s odvážnou vizí. „Jsem smutný z toho, že to říkám, ale blížíme se ke konci éry automobilů,“ uvedl pro magazín Automotive News. V brzké době nebudou podle něj auta řídit lidé. „Bodem zlomu bude, když dvacet až třicet procent vozidel bude plně autonomních. V tu chvíli se vlády podívají na statistiky nehodovosti a zjistí, že 99,9 procent nehod způsobí člověk za volantem,“ vysvětlil svůj názor.  

  Všechna vozidla budou téměř stejná a nezajímavá.
   

  Nová vozidla budou podle Lutze standardizovaná, proto nebude důvod, aby existovaly rozdílné produkty značek jako Chevrolet, Ford nebo Toyota. Lidé si je budou spíše půjčovat a sdílet je, nebudou je chtít přímo vlastnit.

   

  Vozidla dokonce nabídnou stejnou rychlost cestování. Design a jízdní výkony přestanou hrát významnější roli, protože z individuální dopravy se stane ryze spotřební záležitost bez emocí. Takto vidí budoucnost automobilového průmyslu Bob Lutz, který současně kritizuje elektrickou automobilku Tesla. Prý se nedožije roku 2019.

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...