Neděle 18. března 2018
svátek má Eduard, zítra Josef
  KONEC AUTOMOBILEK

  Klasická auta prý brzy dojezdí!

  29.11.2017 13:00 / auto google+ twitter facebook

  Bob Lutz, jeden z nejvýznamnějších manažerů ve světě automobilů, předpokládá, že auta i automobilky do 20 let skončí. Nová vozidla už nebude chtít nikdo vlastnit. Prim bude hrát hromadná doprava.

  Auta. lupa
  V budoucnu budou všechna auta téměř stejná. | Pixabay

  Několikrát již automobilový odborník Bob Lutz správně odhadl trendy a vývoj automobilového průmyslu. Nyní přichází s odvážnou vizí. „Jsem smutný z toho, že to říkám, ale blížíme se ke konci éry automobilů,“ uvedl pro magazín Automotive News. V brzké době nebudou podle něj auta řídit lidé. „Bodem zlomu bude, když dvacet až třicet procent vozidel bude plně autonomních. V tu chvíli se vlády podívají na statistiky nehodovosti a zjistí, že 99,9 procent nehod způsobí člověk za volantem,“ vysvětlil svůj názor.  

  Všechna vozidla budou téměř stejná a nezajímavá.
   

  Nová vozidla budou podle Lutze standardizovaná, proto nebude důvod, aby existovaly rozdílné produkty značek jako Chevrolet, Ford nebo Toyota. Lidé si je budou spíše půjčovat a sdílet je, nebudou je chtít přímo vlastnit.

   

  Vozidla dokonce nabídnou stejnou rychlost cestování. Design a jízdní výkony přestanou hrát významnější roli, protože z individuální dopravy se stane ryze spotřební záležitost bez emocí. Takto vidí budoucnost automobilového průmyslu Bob Lutz, který současně kritizuje elektrickou automobilku Tesla. Prý se nedožije roku 2019.

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...