Pátek 20. července 2018
svátek má Ilja, zítra Vítězslav

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  ÚLEVA MOTORISTŮM

  Na dalších dálničních úsecích se bude jezdit zdarma

  22.11.2017 19:00 / auto google+ twitter facebook

  Nová vyhláška osvobozuje od poplatku dálnici mezi Chebem a Karlovými Vary nebo obchvat Otrokovic.

  Doprava dálnice. lupa
  Nové bezplatné úseky dálnic. | Ministerstvo dopravy ČR

  Další desítky kilometrů budou osvobozeny od polatků. Ministr dopravy Dan Ťok podepsal vyhlášku, která od 1. ledna 2018 osvobodí od dálničního poplatku dalších 41 kilometrů. Jsou to úseky, které tvoří obchvaty měst nebo přes které vedou silnice prvních tříd. Vyhláška také určuje podobu nových dálničních kupónů, které se začnou prodávat od prosince.

   

  Dálniční známku nebudou řidiči od ledna potřebovat například na dálnici D3 kolem Veselí nad Lužnicí a také na D6 mezi Chebem a Karlovými Vary. Bez poplatku bude také dálnice D55 kolem Otrokovic,  D52 u Pohořelic nebo část D46 u Hněvotína, aby se motoristé mohli bezplatně dostat na obchvat Olomouce na dálnici D35," vyjmenoval ministr dopravy Dan Ťok.  

  Dálniční kupóny budou stát 1 500 korun na rok a 440 korun na měsíc. Desetidenní vyjde na 310 korun.
    

  Prodej ročních dálničních kupónů pro rok 2018 hmotnostní kategorie do 3,5 tuny bude zahájen nejpozději k 1. prosinci. Kupóny s dobou platnosti na jeden měsíc nebo deset dnů vstoupí do prodeje s Novým rokem. Jejich ceny pro rok 2018 zůstávají stejné jako u kupónů pro letošní rok. Roční kupón pro rok 2018 má platnost od 1. prosince 2017 do 31. ledna 2019 a jeho cena je 1 500 korun. "Cena měsíčního kupónu činí čtyři sta čtyřicet korun a desetidenní kupón vyjde na tři sta deset korun," vyčíslilo ministerstvo.

   

  Motoristé by pak ve vlastním zájmu neměli odkládat nákup ročních kupónů na konec ledna. "Koupit je doporučujeme co nejdříve. Vyhnou se tak případnému riziku, že při hromadných nákupech kupónů na poslední chvíli budou na některých prodejních místech přechodně vyprodané,“ upozornil Dan Ťok.

   

  Nové dálniční kupóny jsou kvůli zvýšené ochraně proti padělání opět opatřeny bezpečnostními prvky. Jednotlivá prodejní místa jsou označena speciální nálepkou a zároveň jsou vybavena ceníkem a tříjazyčným informačním letákem.

   

  Přehled dálničních úseků bez poplatku od příštího roku - mapka je ve fotogalerii:

  D3 Veselí nad Lužnicí sever – Bošilec (104. - 109. km)

  D6 Karlovy Vary – Cheb (131. - 162. km)

  D46 Hněvotín – Olomouc, Slavonín (37. - 39. km)

  D52 Pohořelice (23. - 26. km)

  D55 Otrokovice (30. - 32. km)

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...