Neděle 22. července 2018
svátek má Magdaléna, zítra Libor

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  ŘIDIČI POZOR

  Na německých silnicích zvýšili pokuty!

  20.11.2017 17:00 / auto google+ twitter facebook

  V Německu zpřísnili pravidla silničního provozu. Stoupla i výše udělovaných pokut. Řidiči se musí plně věnovat řízení. Nesmí programovat navigaci či mít zahalenou hlavu.

  Silnice Písek lupa
  Řidiči musí v Německu dodržovat přísnější pravidla. | Archiv

  Za programování navigace za jízdy, použití telefonu či nevěnování se plně řízení můžete na německých silnicích zaplatit tučné peníze. Spolkové ministerstvo dopravy rozšířilo zákaz používání mobilních telefonů za jízdy na elektronická zařízení obecně. "Zahrnuje například i vkládání cílového bodu do navigace," upřesnila německá spotřebitelská organizace Stiftung Warentest.

   

  Během řízení tak není povoleno ani ovládání tabletů, čteček, notebooků nebo rádia a přehrávače. Pokuta za porušení je 100 EUR + 1 bod, při zavinění nebezpečné situace 150 EUR + 1 bod a zákaz řízení po dobu jednoho měsíce, při způsobené škodě 200 EUR + 1 bod a zákaz jízdy po dobu jednoho měsíce. Cyklista zaplatí 55 EUR.  

  V Německu dojde k úplnému zákazu řízení po nasbírání 18 trestných bodů.
   

  Další zpřísnění se týká spolupráce s vozidly, která mají přednost. "Neuvolnění místa pro průjezd sanitky, vozidla záchranné služby nebo zásahového vozidla se světelným a zvukovým signálem včas se trestá pokutou dvě stě euro a dvěma body, zablokování pruhu dvě stě čtyřicet euro, dvěma body a zákazem jízdy po dobu jednoho měsíce," uvádí spotřebitelská organizace Stiftung Warentest. Ohrozí-li při tom řidič bezpečnost provozu, stoupne trest na 280 EUR + 2 body a měsíční zákaz jízdy a při hmotných škodách na 320 EUR + 2 body s měsíčním zákazem řízení.


  Nově si nesmí řidiči zahalovat při řízení vozidla tvář jakoukoli maskou, kuklou, šálou nebo závojem. "Obličej musí být vidět tak, aby byla osoba identifikovatelná na snímcích kontrolních fotoaparátů. Pokuta za porušení je šedesát euro," dodává Stiftung Warentest.

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...