Pátek 19. ledna 2018
svátek má Doubravka, zítra Ilona
  AUTA NA ELEKTRIKU

  Ve Škodovce rozjedou prodej elektromobilů!

  18.11.2017 06:00 / auto google+ twitter facebook

  ŠKODA AUTO bude od roku 2020 v Mladé Boleslavi vyrábět vozy s čistě elektrickým pohonem. Do roku 2025 pak uvede na trh pět modelů s bateriově-elektrickým pohonem.

  Škoda Citigo lupa
  Automobilky věří v budoucnost elektřiny. | Škoda Auto

  Velké plány má ŠKODA AUTO. Připravuje výrobu elektromobilů a elektrických komponentů. „Budoucnost značky ŠKODA bude elektrická,“ uvedl předseda představenstva společnosti Bernhard Maier. „Plánujeme, že do roku 2025 zákazníkům nabídneme pět vozů s čistě elektrickým pohonem v různých segmentech,“ prozradil plány. „Je to důležitý krok pro budoucnost značky ŠKODA i České republiky jako jednoho z center automobilového průmyslu,“ dodal Maier.  

  V roce 2020 vyrobí v Mladé Boleslavi první model s čistě elektrickým pohonem.
   

  Vedle výroby elektromobilů se budou v mladoboleslavském závodě od roku 2019 vyrábět také elektrické komponenty pro plug-in-hybridní vozy několika značek koncernu Volkswagen. První elektrifikovaný sériový model značky ŠKODA na trh vstoupí již v roce 2019: bude to ŠKODA SUPERB s plug-in-hybridním pohonem, který bude sjíždět z linky v závodě v Kvasinách.

   

  V roce 2020 k němu v Mladé Boleslavi přibude první model s čistě elektrickým pohonem. Na letošním autosalonu Auto Shanghai automobilka představila elektrickou studii ŠKODA VISION E – svou představu o budoucnosti autonomní jízdy s elektrickým pohonem. Elektrifikace modelové palety značky ŠKODA a výroba elektrických komponentů pro koncern Volkswagen patří mezi důležité pilíře Strategie 2025. Dalšími důležitými oblastmi jsou digitalizace produktů a procesů, vstup na nové trhy a rozšiřování klasické výroby automobilů o mnoho dalších služeb, souvisejících s mobilitou.

  mak | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...