Pátek 20. července 2018
svátek má Ilja, zítra Vítězslav

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  AUTA NA ELEKTRIKU

  Ve Škodovce rozjedou prodej elektromobilů!

  18.11.2017 06:00 / auto google+ twitter facebook

  ŠKODA AUTO bude od roku 2020 v Mladé Boleslavi vyrábět vozy s čistě elektrickým pohonem. Do roku 2025 pak uvede na trh pět modelů s bateriově-elektrickým pohonem.

  Škoda Citigo lupa
  Automobilky věří v budoucnost elektřiny. | Škoda Auto

  Velké plány má ŠKODA AUTO. Připravuje výrobu elektromobilů a elektrických komponentů. „Budoucnost značky ŠKODA bude elektrická,“ uvedl předseda představenstva společnosti Bernhard Maier. „Plánujeme, že do roku 2025 zákazníkům nabídneme pět vozů s čistě elektrickým pohonem v různých segmentech,“ prozradil plány. „Je to důležitý krok pro budoucnost značky ŠKODA i České republiky jako jednoho z center automobilového průmyslu,“ dodal Maier.  

  V roce 2020 vyrobí v Mladé Boleslavi první model s čistě elektrickým pohonem.
   

  Vedle výroby elektromobilů se budou v mladoboleslavském závodě od roku 2019 vyrábět také elektrické komponenty pro plug-in-hybridní vozy několika značek koncernu Volkswagen. První elektrifikovaný sériový model značky ŠKODA na trh vstoupí již v roce 2019: bude to ŠKODA SUPERB s plug-in-hybridním pohonem, který bude sjíždět z linky v závodě v Kvasinách.

   

  V roce 2020 k němu v Mladé Boleslavi přibude první model s čistě elektrickým pohonem. Na letošním autosalonu Auto Shanghai automobilka představila elektrickou studii ŠKODA VISION E – svou představu o budoucnosti autonomní jízdy s elektrickým pohonem. Elektrifikace modelové palety značky ŠKODA a výroba elektrických komponentů pro koncern Volkswagen patří mezi důležité pilíře Strategie 2025. Dalšími důležitými oblastmi jsou digitalizace produktů a procesů, vstup na nové trhy a rozšiřování klasické výroby automobilů o mnoho dalších služeb, souvisejících s mobilitou.

  mak | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...