Pátek 22. června 2018
svátek má Pavla, zítra Zdeňka

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  NEČEKANÉ NOVINKY

  Nablýskané mašiny se představily v Miláně

  13.11.2017 09:20 / auto google+ twitter facebook

  Tak jako se automobiloví nadšenci těší na každoroční zářijový autosalon v německém Frankfurtu, fandové motorek nedočkavě vyhlížejí, jaké novinky představí největší evropská výstava motocyklů EICMA v italském Miláně.

  Motorka Ducati Scrambler 1100. lupa
  V Miláně nechyběla ani motorka Ducati Scrambler 1100. | Ducati

  Letošní ročník evropské výstavy motocyklů právě skončil. Mezi nejzajímavějšími kousky domácích výrobců nechyběl model Ducati Monster, který patří mezi nejoblíbenější motorky této značky. "V příštím roce bude slavit 25 let od představení první řady tohoto naháče," vysvětlil pro Bleskově.cz motonadšenec Nikolas Mandin.  

  Novinkou je Panigale V4 - první superbike, do kterého Ducati montuje čtyřválcový motor.
   

  Monster dostal při této příležitosti žlutou fasádu a barevný TFT displej namísto klasických budíků. "Úžasná Multistrada se v příštím roce dočká silnějšího motoru, většího výkonu a tím i více zábavy na cestách," dodal s tím, že Ducati Scrambler 800, nejprodávanější model, dostane většího bráchu Scrambler 1100. Úplnou novinkou je Panigale V4, první superbike, do kterého Ducati montuje čtyřválcový motor.

   

  Další z italských výrobců, Moto Guzzi, s novinkami pro příští rok šetřil. O to víc se ale, pokud se nestane nic neočekávaného, můžeme těšit na rok 2019. Podle všeho má jít do výroby čerstvě představený koncept cestovního endura V85. "Tenhle mazlík má motor o objemu 850 ccm; dostal také nový rám a proslýchá se, že Moto Guzzi chce na této kombinaci u příležitosti 100. výročí od založení postavit celou modelovou řadu," uvedl Mandin.

   

  Na výstavě v Miláně se prezentoval také nejstarší italský výrobce motocyklů, Benelli. "Ve zkratce – vylepšené cestovní enduro TRK 502 X, sportovní verzi scrambleru Leoncino Sport, a také jednu nádhernou retro novinku, inspirovanou jmenovcem z padesátých let: Benelli Imperiale, jednoválec o objemu 400 ccm," vylíčil pro Bleskově.cz.

   

  Jeden ročník EICMA skončil, a moto fandové už se nemohou dočkat toho dalšího! Za pár měsíců je čeká také březnový Motosalon v Brně.

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...