Neděle 22. července 2018
svátek má Magdaléna, zítra Libor

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  ÚSPĚCH ŠKODY AUTO

  Škodovce se daří - letos vyrobila přes milion vozů!

  02.11.2017 08:06 / auto google+ twitter facebook

  Více než milion vozů Škoda už v letošním roce vyrobila známá mladoboleslavská automobilka. Na zisku firmy se podílel nový Kodiaq.

  Škoda Karoq lupa
  Škoda Karoq narůstá na popularitě. | Škoda Auto

  Parádní úspěch slaví Škoda Auto. "Společně se svými výrobními partnery vyrobila v tomto roce již 1 milion vozů," uvedlo tiskové oddělení automobilky.  Výrobní linky opustil již počtvrté za sebou v jednom kalendářním roce sedmiciferný počet vozů. "Poprvé v historii bylo tohoto milníku dosaženo již v říjnu," raduje se vedení firmy.  

  Na rekordu se nejvíce podílely tradiční vozy Fabia a Octavia. Nárůst se očekává u Kodiaqu.
    

  „Jeden milion vyrobených vozů je pro nás v tomto roce důležitým milníkem,“ potvrdil člen představenstva Škoda Auto Michael Oeljeklaus. „Toto jubileum dokládá výkonnost našich výrobních závodů a také kompetentnost našeho personálu. V tomto roce směřujeme opět k novému výrobnímu rekordu,“ pokračuje Oeljeklaus.

   

  Největší podíl na tomto úspěchu mají modely Škoda Fabia, Octavia a Superb. Prodává se také velké SUV Škoda Kodiaq, u kterého se očekává další růst pro rok 2017. Kodiaqa začala automobilka prodávat na začátku letošního roku, do konce září firma dodala 61 100 těchto vozů. Cena automobilu začíná na necelých 700 tisíc. "Zvýšení objemu výroby lze očekávat i v souvislosti s novým kompaktním SUV Škoda Karoq, které společnost v současné době uvádí na trhy," uvádí Škoda Auto.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...