Pondělí 23. července 2018
svátek má Libor, zítra Kristýna

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  NOVÝ MODEL

  Nové Volvo XC40 vás mile překvapí!

  22.09.2017 09:30 / auto google+ twitter facebook

  Pokud chcete nový model neotřelého SUV, pak určitě začněte přemýšlet o novém Volvu XC40. Zcela jistě vás mile překvapí. Minimálně dostatečným odkládacím prostorem, na což rádi designéři u ostatních značek zapomínají a doslova úchylně je osekávají!

  Volvo XC40 lupa
  Nové SUV XC40 od Volva vás mile překvapí nejen exteriérem! | Volvo

  Zbrusu nové kompaktní SUV od Volva bylo konečně oficiálně představeno. Na zákazníky chce cílit hlavě svěžím designem městského crossoveru, velmi praktickým interiérem a třeba moderním způsobem objednání vozu. Formou on-line nákupu.

   

  Nové XC40 svým designem perfektně zapadá do řady současných modelů Volvo, přičemž velikostí se umisťuje pod větší XC60 a XC90. Přesné míry zatím automobilka nezmiňuje, očekávejte ale podobně rozměrný vůz jako konkurenční BMW X1, Audi Q3 nebo Mercedes-Benz GLA.

   

  Uvnitř Volvo nabízí až nevídanou praktičnost. V interiéru je slušná zásoba odkládacích prostorů a přihrádek, především na velké láhve, a vejde se do nich i celý notebook. U mnohých podobných a luxusních aut designři zřejmě schválně "zapomínají" na to, že je potřeba odložit různé věci a ne každý má náladu kupovat si čtvrtlitrovou lahvičku s pitím nebo mít laptop o rozměru tabletu.

   

  „Najdeme zde chytrou přihrádku na telefon s bezkontaktním dobíjením, ale také třeba sklopné háčky na pověšení tašek s nákupem, vyjmutelný odpadkový koš a místo našel i speciální prostor k umístění papírových kapesníčků," uvádějí designéři Volva XC40. 

  Nové Volvo XC40 nabízí dostatečný prostor odkládacích prvků, které ocení hlavně ženy.
   

   

  K filozofii Volva patří hlavně armáda bezpečnostních systémů, které si z větší části značka vypůjčila z větších modelů XC60 a XC90, ačkoliv byly lépe kalibrovány pro jízdu ve městě. Auto tak umí hlídat provoz při couvání z garáže na silnici, sleduje okolní chodce, cyklisty a auta při jízdě a předpovídá krizové situace, zatímco kamerový systém s rozsahem 360 stupňů a pohledem z vrchu pomůže řidiči parkovat do těsných míst. Funkce autonomního řízení poté fungují na dobře značených silnicích do rychlosti 130 km/h.

   

  Pod kapotou je v základu přeplňovaný tříválec o výkonu 156 koní (115 kW), dále přeplňovaný čtyřválec o výkonu 244 koní (179 kW) a také naftový čtyřválec o výkonu 188 koní (138 kW). V závislosti na motorizacích pak bude k mání manuální či automatická převodovka stejně jako pohon všech nebo pouze předních kol. Do budoucna přibydou také hybridní ústrojí nebo zcela elektrifikované varianty.

   

  V rámci premiéry nového crossoveru Volvo představuje i nový způsob objednání a placení vozu. Služba Care by Volvo vám tak umožní si auto nakonfigurovat a objednat přímo on-line, tedy dostanete jej na dva roky s měsíčními splátkami. Všechno se řeší přes internet včetně pojištění nebo naplánovaných servisních prohlídek. Do klasického showroomu tedy nemusíte vůbec chodit. Tato služba má být ovšem spuštěna pouze na vybraných trzích.

   

  Produkce XC40 má začít ještě v listopadu a první vozy se k zájemcům dostanou na začátku příštího roku. Ceny by měly začínat na částce v přepočtu asi 820 tisíc korun, kdežto plně vybavené verze by přesáhly jeden milion. Na oficiální český ceník si ale musíme ještě počkat.

   

  nely | bleskove.cz

  Témata: auto, SUV, Volvo XC40
  Komentáře ke článku
  loading...